02.05.2025 18:05 957
İşğaldan azad edilmiş Xocalı rayonunun Xanyurd kəndi ərazisində 2025-ci il 2 may tarixində hərbi sursatın partlaması hadisəsi baş verib.
Bu barədə Azərbaycan Respublikası Daxili İşlər Nazirliyi, Baş Prokurorluğu və Minatəmizləmə Agentliyinin (ANAMA) Mətbuat Xidmətləri məlumat yayıb.
Tovuz rayonu Cəlilli kənd sakini 2008-ci il təvəllüdlü Aqşin Arif oğlu Məmmədov əlində əl qumbarasının partladıcı mexanizminin partlaması nəticəsində sağ əlindən xəsarət alıb. Hadisə nəticəsində zərərçəkənin 3 barmağı amputasiya olunub.
Faktla bağlı Xocalı Rayon Prokurorluğunda araşdırma aparılır.
ANAMA, AR DİN və Baş Prokurorluq bir daha vətəndaşları təhlükəsizlik qaydalarına riayət etməyə, təhlükəli əşyalara toxunmamağa, onlara müdaxilə etməməyə, mina təhlükəsi işarələrinin göstəricilərinə diqqətlə yanaşmağa və bələd olmadıqları ərazilərə daxil olmamağa çağırır!скачать dle 11.3

В Ходжалы взорвалась ручная граната, пострадал 17-летний юноша
В селе Ханюрд Ходжалинского района взорвалась ручная граната, в результате пострадал 17-летний юноша.
Об этом говорится в совместном заявлении МВД, Генеральной прокуратуры и ANAMA.
Согласно информации, житель села Джалилли Товузского района Агшин Ариф оглу Мамедов (2008 г.р.) получил травму правой руки в результате взрыва детонирующего механизма ручной гранаты.
В результате происшествия у пострадавшего юноши были ампутированы три пальца. Прокуратура Ходжалинского района уже начала расследование по факту происшествия.
Ведомства в очередной раз призывают граждан неукоснительно соблюдать правила безопасности, не прикасаться к опасным предметам, внимательно относиться к указателям знаков минной опасности и ни в коем случае не заходить на незнакомые территории.скачать dle 11.3