Azərbaycan və Sloveniya Xarici İşlər Nazirlikləri siyasi məsləhətləşmələr aparıb
Azərbaycan Respublikası və Sloveniya Respublikası Xarici İşlər Nazirlikləri arasında siyasi məsləhətləşmələrin növbəti raundu keçirilib.
Bildirilib ki, siyasi məsləhətləşmələrdə Azərbaycan XİN-in nümayəndə heyətinə nazir müavini Fariz Rzayev, Sloveniya nümayəndə heyətinə Xarici İşlər və Təhlükəsizlik Siyasəti Müdirliyinin Baş direktoru Jernej Müller rəhbərlik edib.
Məsləhətləşmələrdə ikitərəfli siyasi və iqtisadi-ticarət əməkdaşlığının, miqrasiya sahəsində əlaqələrin inkişaf etdirilməsi üzrə fikir mübadiləsi aparılıb.
Görüş zamanı Sloveniya tərəfinə münaqişə sonrası regional vəziyyət barədə məlumat verilib, azad olunmuş ərazilərdə həyata keçirilən bərpa və quruculuq işləri, minalanmış ərazilərin təmizlənməsindən bəhs edilib.

МИД Азербайджана и Словении провели политические консультации
Между министерствами иностранных дел Азербайджана и Словении состоялся очередной раунд политических консультаций.
Как сообщили в МИД нашей страны, в рамках мероприятия азербайджанскую делегацию возглавлял замминистра Фариз Рзаев, словенскую - гендиректор Управления по внешним делам и политике безопасности Жернеж Мюллер.
Стороны обменялись мнениями по повестке двустороннего политического и торгово-экономического сотрудничества, а также развитию связей в миграционной сфере.
Во время встречи словенской делегации была представлена информация о постконфликтной ситуации в регионе, очистке заминированных территорий и работах по восстановлению и реконструкции на землях, освобожденных от оккупации.