Fransanın səkkiz senatoru Qarabağla bağlı qətnaməyə verdikləri səsi geri götürdü
Fransa Senatında qondarma “Dağlıq Qarabağ Respublikası”nın tanınması haqqında qətnaməyə səs verən bir sıra senator səslərini geri götürüb.
“Report” xəbər verir ki, qətnaməyə səs verən senatorlar Ferat Fransuaz, Filip Bonnekağye, Alan Difuğ, Evelin Peğu, Nadia Solloqub səslərini geri götürərək bitərəf olduqlarını bildiriblər. An-Katrin Lozye, Hav Muağvi və Jan-Pyer Muga isə səslərini geri götürərək, ümumiyyətlə, səsvermədə iştirak etməkdən imtina etdiklərini bildiriblər.
Dəyişikliklərlə bağlı müraciətlər qəbul edilib və səsvermənin nəticələri dəyişdirilib.
Xatırladaq ki, qətnamə layihəsi 305 səslə qəbul olunmuşdu. İndi qətnaməyə səs verən senatorların sayı 297 olub.

Ряд французских сенаторов отозвали свои голоса в связи с резолюцией по Карабаху
Ряд французских сенаторов, проголосовавших ранее за резолюцию о признании сепаратистского режима в Нагорном Карабахе, отозвали свои голоса.
Ферат Франсуа, Филип Бонекагье, Алан Дифуг, Эвелин Пегу и Надя Соллогуб объявили себя воздержавшимися. Ан-Катрин Лозье, Хав Муагви и Жан-Пьер Муга заявили об отказе участвовать в голосовании.
Обращения указанных сенаторов были приняты, итоги голосования - изменены.
Напомним, что проект резолюции в Сенате Франции был принят 305 голосами. После изменения итогов голосования их количество сократилось до 297.
Следует отметить, что МИД Франции осудил резолюцию Сената по Карабаху.