İlham Əliyev və Mehriban Əliyeva UNEC-in yenidən inşa olunan korpusunun açılışında - YENİLƏNİB + FOTO/VİDEO
03.09.2020 17:19 5 982
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Bakının Yasamal rayonundakı 3 saylı tədris korpusu yenidən inşa olunaraq istifadəyə verilib.
AZƏRTAC xəbər verir ki, sentyabrın 3-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva yeni tədris korpusunun açılışında iştirak ediblər.
Dövlətimizin başçısı və Birinci vitse-prezident tədris korpusunda yaradılan şəraitlə tanış olublar.
Təhsil naziri Emin Əmrullayev və UNEC-in rektoru Ədalət Muradov Prezident İlham Əliyevə və Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyevaya görülən işlər barədə məlumat veriblər.
Bildirilib ki, tikintisinə 2018-ci ildən başlanılan və müasir standartlara cavab verən yeni tədris korpusu köhnə binanın fasadı saxlanılmaqla inşa edilib. Müasir kampus standartlarına cavab verən, modern memarlıq elementləri ilə zəngin olan yeni binada texniki və texnoloji ixtisaslar üzrə 3 min tələbə təhsil ala biləcək. Binada auditoriya, mühazirə, linqafon otaqları, ən müasir texnologiya ilə təchiz olunan laboratoriyalar, idman zalı, kitabxana, böyük və kiçik konfrans zalları var. Burada təlim-tədrisi yüksək səviyyədə aparmaq üçün hərtərəfli şərait yaradılıb.
AZƏRTAC xəbər verir ki, sentyabrın 3-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva tədbirdə iştirak ediblər.

Ильхам Алиев и Мехрибан Алиева на открытии заново отстроенного корпуса UNEC - ОБНОВЛЕНО + ФОТО/ВИДЕО
03.09.2020 17:19 5 901
Сдан в эксплуатацию заново отстроенный учебный корпус номер 3 Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) в Ясамальском районе Баку.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, 3 сентября Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и Первый вице-президент Мехрибан Алиева приняли участие в открытии нового учебного корпуса.
Глава государства и Первый вице-президент ознакомились с созданными в учебном корпусе условиями.
Министр образования Эмин Амруллаев и ректор UNEC Адалят Мурадов проинформировали главу государства и Первого вице-президента о проделанной работе.
Было отмечено, что отвечающий современным стандартам новый учебный корпус, строительство которого началось в 2018 году, был построен с сохранением фасада старого здания.
В отвечающем передовым кампусным стандартам новом здании, богатом архитектурными элементами, будут обучаться 3 тысячи студентов по техническим и технологическим специальностям. В здании имеются аудитории, лекционные залы, лингафонные кабинеты, оснащенные новейшими технологиями лаборатории, спортивный зал, библиотека, большой и малый конференц-залы. Здесь созданы все условия для проведения воспитания и обучения на высоком уровне.
3 сентября в Ясамальском районе Баку сдан в эксплуатацию заново отстроенный учебный корпус №3 Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC).
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, Президент Азербайджана Ильхам Алиев и Первый вице-президент Мехрибан Алиева приняли участие в мероприятии.