İlham Əliyev və Mehriban Əliyeva Zəngilan rayonunda səfərdə olublar
Oktyabrın 20-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva Zəngilan rayonunda səfərdə olublar.
AZƏRTAC xəbər verir ki, dövlətimizin başçısı və birinci vitse-prezident rayonun Ağalı kəndində həyata keçirilən “Ağıllı kənd” layihəsi çərçivəsində görülən işlərlə, Zəngilan Beynəlxalq Hava Limanının tikintisi ilə, Dövlət Sərhəd Xidmətinin Zəngilan rayonunda yerləşən hərbi hissə kompleksində yaradılan şəraitlə tanış olublar, “Azərişıq” ASC-nin Zəngilan Rəqəmsal Yarımstansiyasının təməlqoyma mərasimində və 110/35/10 kV-luq “Zəngilan” yarımstansiyasının açılışında iştirak ediblər.
Sonra Prezident İlham Əliyev və Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva Zəngilan rayon ictimaiyyətinin nümayəndələri ilə görüşüblər.скачать dle 11.3

Ильхам Алиев и Мехрибан Алиева совершили поездку в Зангиланский район
20 октября Президент Азербайджана Ильхам Алиев и Первый вице-президент Мехрибан Алиева совершили поездку в Зангиланский район.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, они ознакомились с ходом работ, осуществляемых в рамках проекта "Умное село" в селе Агалы, строительства Зангиланского международного аэропорта, условиями, созданными в комплексе воинской части Государственной пограничной службы, расположенном в Зангиланском районе, а также приняли участие в церемонии закладки фундамента Зангиланской цифровой подстанции ОАО "Азеришыг" и открытия 110/35/10-киловольтной подстанции "Зангилан".
Затем Президент Ильхам Алиев и Первый вице-президент Мехрибан Алиева встретились с представителями общественности Зангиланского района.скачать dle 11.3