MSK-da bələdiyyə seçkisi ilə bağlı şikayətlərə baxılıb - ARAŞDIRMA APARILIR » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
MSK-da bələdiyyə seçkisi ilə bağlı şikayətlərə baxılıb - ARAŞDIRMA APARILIR
Mərkəzi Seçki Komissiyasının (MSK) 2025-ci il yanvarın 29-da keçirilən bələdiyyə seçkisi ilə əlaqədar növbəti iclası keçirilib.
İclasın gündəliyinə bələdiyyə seçkisi ilə əlaqədar MSK-ya ünvanlanan müraciətlərə baxılması ilə bağlı məsələ daxil edilib.
İclasda 81 saylı İmişli, 82 saylı İmişli-Saatlı, 85 saylı Füzuli-Ağcabədi, 86 saylı Ağcabədi, 56 saylı Şabran-Xaçmaz, 67 saylı Sabirabad seçki dairələrində səsvermə günü həmin dairələrin məntəqələrində qanun pozuntularına yol verilməsi ilə bağlı daxil olan iddialara baxılıb.
Müraciətlər Seçki Məcəlləsinin müvafiq maddələrinə əsasən, araşdırılması üçün həmin dairələrin seçki komissiyalarına göndərilib.
MSK sədri Məzahir Pənahov bildirib ki, seçkinin nəticələri ilə bağlı komissiyaya 16 şikayət daxil olub.
Xatırladaq ki, seçkidə 1 milyon 874 min 810 seçici səsvermə hüququndan istifadə edib və seçici fəallığı 31,45% olub.

ЦИК Азербайджана рассмотрел жалобы по муниципальным выборам » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
ЦИК Азербайджана рассмотрел жалобы по муниципальным выборам
Центральная избирательная комиссия (ЦИК) Азербайджана провела очередное заседание в связи с муниципальными выборами, состоявшимися 29 января 2025 года.
Как сообщает Oxu.Az, в повестку дня заседания был включен вопрос о рассмотрении обращений, адресованных ЦИК в связи с муниципальными выборами.
На заседании были рассмотрены заявления о нарушениях закона, допущенных в день голосования на избирательных участках 81-го Имишлинского, 82-го Имишли-Саатлинского, 85-го Физули-Агджабединского, 86-го Агджабединского, 56-го Шабран-Хачмазского и 67-го Сабирабадского избирательных округов. Обращения были направлены в избирательные комиссии этих округов для расследования на основании соответствующих статей Избирательного кодекса.
Председатель ЦИК Мазахир Панахов сообщил, что в комиссию поступило 16 жалоб, связанных с результатами выборов.
Напомним, в выборах приняли участие 1 млн 874 тыс. 810 избирателей, а явка составила 31.45%.скачать dle 11.3