Azərbaycan-Türkiyə-Özbəkistan xarici işlər, iqtisadiyyat/ticarət və nəqliyyat nazirlərinin 3-cü üçtərəfli görüşü Azərbaycanda keçiriləcək.
Bunu Türkiyənin xarici işlər naziri Hakan Fidan Ankarada Azərbaycan və Özbəkistandan olan həmkarları ilə birgə mətbuat konfransında deyib.
H.Fidan Türkiyənin Azərbaycan və Özbəkistanla ikitərəfli münasibətlərinin çox yüksək səviyyədə olduğunu vurğulayıb.
"Bu üçtərəfli iclaslar vasitəsilə biz regionun inkişafına töhfə verəcəyik. Bu formatın növbəti iclasına qardaş Azərbaycan ev sahibliyi edəcək", - o bildirib.

Третья трехсторонняя министерская встреча Азербайджана, Турции и Узбекистана пройдет в Баку » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Третья трехсторонняя министерская встреча Азербайджана, Турции и Узбекистана пройдет в Баку
Третья трехсторонняя встреча министров иностранных дел, экономики/торговли и транспорта Азербайджана, Турции и Узбекистана пройдет в Баку.
Об этом сказал глава МИД Турции Хакан Фидан на пресс-конференции с коллегами из Азербайджана и Узбекистана в Анкаре.
Фидан подчеркнул, что двусторонние отношения Турции с Азербайджаном и Узбекистаном находятся на очень высоком уровне.
"Посредством этих трехсторонних заседаний мы продолжим вносить вклад в развитие региона. Хозяином следующего заседания данного формата станет братский Азербайджан", - сказал он.скачать dle 11.3