Azərbaycan Ordusunun hərbçisi özünü güllələyərək öldürüb » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Müdafiə Nazirliyinin “N” saylı hərbi hissəsinin hərbi qulluqçusu, baş leytenant Elsun Habil oğlu Bəndəliyevin odlu silahdan atəş açmaqla özünü öldürməsi barədə Tərtər Hərbi Prokurorluğuna məlumat daxil olub.
Daxil olmuş məlumat əsasında Tərtər Hərbi Prokurorluğunun və Azərbaycan Respublikası Hərbi Prokurorluğunun Kriminalistika və İnformasiya Texnologiyaları İdarəsinin əməkdaşları tərəfindən hadisə yerinə və meyitə baxış keçirilib, iş üçün əhəmiyyət kəsb edən predmetlər maddi sübut kimi götürülüb, izahatlar alınaraq və digər hərəkətlər icra edilib.
Fakt üzrə Tərtər Hərbi Prokurorluğunda Azərbaycan Respublikası Cinayət Məcəlləsinin müvafiq maddəsi ilə cinayət işi başlanılaraq şahidlər dindirilib, müxtəlif ekspertizalar təyin edilmiş və təxirəsalınmaz zəruri istintaq hərəkətləri həyata keçirilib.

В Азербайджане застрелился военнослужащий » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
В Тертерскую военную прокуратуру поступила информация о том, что военнослужащий N-ой воинской части Министерства обороны, старший лейтенант Эльсун Бандалиев совершил самоубийство, выстрелив в себя из огнестрельного оружия.
На основании поступившей информации сотрудниками Тертерской военной прокуратуры и управления криминалистики и информационных технологий Военной прокуратуры Азербайджанской Республики (АР) был проведен осмотр места происшествия и тела, изъяты в качестве вещественных доказательств имеющие значение для дела предметы, получены объяснения, выполнены другие действия.
По данному факту возбуждено уголовное дело по соответствующей статье Уголовного кодекса АР, допрошены свидетели, назначены различные экспертизы и проведены незамедлительно необходимые следственные действия.
В настоящее время расследование продолжается, будет обеспечено принятие всех мер в соответствии с требованиями законодательства.скачать dle 11.3