Mərkəzi Bank üç vəzifəli şəxsi cərimələyib » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Azərbaycan Mərkəzi Bankı (AMB) "BOKT AZPUL", "PARA BOKT" və "MJ Financial Services BOKT" təşkilatlarının vəzifəli şəxslərini cərimə edib.
Bildirilib ki, AMB tərəfindən aparılan cari nəzarət prosesləri çərçivəsində "Bank olmayan kredit təşkilatları haqqında" Azərbaycan Respublikası Qanununun 22.1-ci maddəsinin və "Kredit təşkilatlarının borcalanları haqqında məlumatın Mərkəzləşdirilmiş Kredit Reyestrinə verilməsi Qaydası"nın 3.3-cü bəndinin tələblərinin pozulması səbəbilə İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 440.1-ci maddəsinə müvafiq olaraq, "PARA" Bank olmayan kredit təşkilatı ASC-nin vəzifəli şəxsi 2 min manat, "MJ Financial Services Bank olmayan kredit təşkilatı" ASC-nin vəzifəli şəxsi 1 500 manat, Bank olmayan kredit təşkilatı "AZPUL" MMC-nin vəzifəli şəxsi 6 min manat məbləğində cərimə edilib.скачать dle 11.3

Центральный банк Азербайджана (ЦБА) оштрафовал должностных лиц организаций BOKT AZPUL, PARA BOKT и MJ Financial Services BOKT.
Об этом Median.Аz сообщает со ссылкой на ЦБА.
В рамках текущих процессов контроля, проводимых Центробанком, за нарушение требований статьи 22.1 закона Азербайджанской Республики "О небанковских кредитных организациях" и пункта 3.3 "Правил предоставления информации о заемщиках кредитных организаций в Централизованный кредитный реестр", в соответствии со статьей 440.1 Кодекса об административных проступках, должностное лицо PARA BOKT было оштрафовано на 2 000, MJ Financial Services BOKT - на 1 500 манатов, а BOKT AZPUL - на 6 000 манатов.