Xankəndi Konqres Mərkəzinin açılışı olub
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev iyulun 3-də Xankəndi Konqres Mərkəzinin açılışında iştirak edib.
AZƏRTAC-a istinadən xəbər verir ki, müasir texniki avadanlıqlarla təchiz olunmuş Konqres Mərkəzi 6500 kvadratmetr sahəni əhatə edir. Burada teatral üslubda 600, ziyafət üslubunda isə 350 nəfərlik tədbir zalları, iclas, konfrans otaqları və digər müxtəlif təyinatlı otaqlar yaradılıb.
Özündə müasirliklə milli memarlıq ənənələrini birləşdirən Mərkəzin binasında müxtəlif konqreslər, konfranslar, seminarlar, işgüzar görüşlər, ölkə və beynəlxalq əhəmiyyətli digər tədbirlərin keçirilməsi üçün geniş imkanlar var. Konqres Mərkəzinin fəaliyyətinin ilkin mərhələsində 12 nəfər daimi iş yeri ilə təmin olunub. Onlardan 8-i Xankəndi, Xocalı, Kəlbəcər və işğaldan azad olunmuş digər ərazilərin sakinləridir. Yüksək funksionallığı və müasirliyi ilə diqqət çəkən Konqres Mərkəzi işğaldan azad olunmuş ərazilərimizin sosial-iqtisadi potensialının inkişafına xidmət edən mühüm layihələrdən biridir.
Bu Mərkəzin yaradılması bir daha sübut edir ki, işğaldan azad olunmuş torpaqlarımızın dirçəldilməsi istiqamətində Azərbaycan dövlətinin həyata keçirdiyi layihələr ardıcıl və sürətlə davam edir.скачать dle 11.3

Состоялось открытие Конгресс-центра в Ханкенди
3 июля Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев принял участие в открытии Конгресс-центра в Ханкенди.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, оснащенный современным техническим оборудованием Конгресс-центр занимает площадь 6 500 кв. м. Здесь созданы театральный зал на 600 человек и банкетный зал на 350 человек, конференц-залы и другие помещения различного назначения.
В здание Центра, сочетающего в себе современность и национальные архитектурные традиции, имеются широкие возможности для проведения различных конгрессов, конференций, семинаров, деловых встреч и других мероприятий странового и международного значения. На начальном этапе функционирования Конгресс-центра постоянной работой обеспечены 12 человек. Восемь из них - жители Ханкенди, Ходжалы, Кельбаджара и других освобожденных от оккупации территорий. Конгресс-центр, отличающийся высокой функциональностью и современностью, является одним из важных проектов, служащих развитию социально-экономического потенциала наших освобожденных от оккупации территорий.
Создание этого Центра доказывает последовательную и ускоренную реализацию Азербайджанским государством проектов по возрождению освобожденных от оккупации земель.скачать dle 11.3