Tramp prezidentliyinin doqquz günü ərzində rekord sayda fərman imzalayıb » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Tramp prezidentliyinin doqquz günü ərzində rekord sayda fərman imzalayıb
ABŞ Prezidenti Donald Tramp prezident vəzifəsində olduğu ilk doqquz gün ərzində rekord sayda - 38 fərman imzalayıb.
TASS-a istinadən xəbər verir ki, bu barədə “Axios” portalı məlumat yayıb.
Qeyd olunur ki, tarix boyu heç bir Amerika lideri belə etməyib.
Portalın qiymətləndirmələrinə görə, Tramp prezident səlahiyyətlərini genişləndirmək məqsədilə ABŞ administrasiyasının işini yenidən qurur.
Keçmiş ABŞ prezidentlərindən yalnız Cozef Bayden və Harri Trumen Ağ Evdə işlədikləri ilk 100 gün ərzində 40-dan çox fərman imzalayıblar.
Tramp yanvarın 20-də andiçmə mərasimindən dərhal sonra sələfi Baydenin imzaladığı 78 fərman və memorandumu ləğv edib.скачать dle 11.3

Трамп подписал рекордное количество указов за девять дней президентства » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Трамп подписал рекордное количество указов за девять дней президентства
Президент США Дональд Трамп подписал рекордное количество указов - 38 - всего за девять дней на посту главы государства.
Как передает Median.Az со ссылкой на ТАСС, об этом отмечает портал Axios.
Отмечается, что так еще не делал ни один американский лидер за всю историю.
По оценке портала, Трамп перестраивает работу администрации США с целью расширения президентских полномочий, а шквал указов - "кампания в стиле доктрины "Шок и трепет".
Из бывших американских президентов только Джо Байден и Гарри Трумэн издавали более 40 указов за первые 100 дней работы в Белом доме.
Сразу после инаугурации 20 января Трамп отменил 78 указов и меморандумов своего предшественника Байдена.скачать dle 11.3