Milli Qəhrəman Hökumə Əliyevanın ailəsinə qarşı DƏLƏDUZLUQ: Cinayət işi açıldı (YENİLƏNİB) » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Milli Qəhrəman Hökumə Əliyevanın ailəsinə qarşı DƏLƏDUZLUQ: Cinayət işi açıldı (YENİLƏNİB)
"Azərbaycan Hava Yolları" QSC-yə (AZAL) məxsus təyyarənin qəzaya uğraması nəticəsində həlak olan ekipaj üzvü, Milli Qəhrəman Hökumə Əliyevanın ailəsinə qarşı dələduzluq edilib.
Daxili İşlər Nazirliyinin (DİN) Mətbuat Xidmətindən bildirilib ki, Milli Qəhrəman Hökumə Əliyevanın atası Cəlil Alıyevin müraciəti əsasında nazirliyin Kibercinayətkarlıqla Mübarizə Baş İdarəsində fakta görə cinayət işi başlanılıb.
"Araşdırma aparılır. Araşdırmanın nəticəsi barədə əlavə məlumat veriləcək", - deyə qurumdan bildirilib.
AZAL-ın təyyarə qəzasında həlak olan ekipaj üzvü, Milli Qəhrəman Hökumə Əliyevanın ailəsi dələduzların qurbanı olub.
Median.Az xəbər verir ki, bu barədə Ölkə.Az-a danışan H.Əliyevanın atası Cəlil Əliyev faktı təsdiqləyib.
O bildirib ki, hadisə ötən gün axşam saatlarında baş verib.
C.Əliyevin sözlərinə görə, pulu oğurlayan şəxs onu "Kapitalbank"ın əməkdaşı olduğunu deyərək aldadıb:
"Telefonla zəng edərək dedilər ki, sizin şifrənizimi, kartınızımı Elmir Həsənov adında biri göndərib. Kartdan ümumilikdə 80 507 manat pul çəkilib. Bildirdilər ki, "Kapitalbank"ın işçisiyik. Dedilər, banka yaxınlaşana qədər kartınızdakı pulu çəkəcəklər".
C.Əliyev artıq məsələ ilə bağlı Daxili İşlər Nazirliyinin "qaynar xətt"inə zəng edərək məlumat verib.
Milli Qəhrəmanın atası deyib ki, kartdan oğurlanan vəsait H.Əliyevanın vəfatına görə ödənilən sığorta pulu və 40 min manat kompensasiya məbləğindən qalan pul olub.
Xatırladaq ki, dekabrın 25-i səhər "Azerbaijan Airlines" (AZAL) QSC-yə məxsus Bakı-Qroznı J2-8243 nömrəli reysi həyata keçirən "Embraer 190" tipli sərnişin təyyarəsi Qazaxıstanın Aktau şəhəri yaxınlığında qəzaya uğrayıb. Təyyarədə beş nəfər ekipaj üzvü daxil olmaqla 67 nəfər (42 Azərbaycan, 16 Rusiya, altı Qazaxıstan və üç Qırğızıstan vətəndaşı) olub. Qəza nəticəsində 38 nəfər həlak olub, 29 nəfər sağ qalıb. Həlak olanlar arasında hər iki pilot daxil olmaqla üç ekipaj üzvü var.
Prezident İlham Əliyevin sərəncamı ilə həlak olan ekipaj üzvləri - İqor Kşnyakin, Aleksandr Kalyaninov, Hökumə Əliyevaya ölümlərindən sonra "Azərbaycanın Milli Qəhrəmanı" adı verilib.
Qəza nəticəsində təyyarədə olan və xəsarət alanların hər birinə 20 000 manat, həlak olanların hər birinin ailəsinə isə 40 000 manat kompensasiya ödənilməsinə qərar verilib.скачать dle 11.3

Семья Хёкумы Алиевой стала жертвой мошенников: с карты сняли 80 тысяч манатов, ведется расследование (ОБНОВЛЕНО) » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Семья Хёкумы Алиевой стала жертвой мошенников: с карты сняли 80 тысяч манатов, ведется расследование (ОБНОВЛЕНО)
Семья члена экипажа, Национального героя Хёкумы Алиевой, погибшей в авиакатастрофе с самолетом AZAL, пострадала в результате мошенничества.
Как сообщили в пресс-службе Министерства внутренних дел (МВД), по факту обращения отца Хёкумы Джалила Алиева в Главном управлении по борьбе с киберпреступностью возбуждено уголовное дело.
"Ведется расследование. О результатах будет предоставлена дополнительная информация", - сообщили в ведомстве.
Семья погибшей в авиакатастрофе AZAL бортпроводницы и Национального героя Азербайджана Хёкумы Алиевой стала жертвой мошенников.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на ölkə.az, отец Хёкумы Джалил Алиев подтвердил этот факт. По его словам, инцидент произошел вчера вечером.
Мужчина рассказал, что человек, укравший деньги, обманул его, представившись сотрудником Kapital Bank: "Позвонили по телефону и сказали, что некий Эльмир Гасанов прислал наш пароль и карту. С карты в общей сложности было снято 80 507 манатов. Сообщили, что являются сотрудниками Kapital Bank и до того, как мы придем в банк, с нашей карты снимут деньги".
Джалил Алиев уже позвонил на горячую линию Министерства внутренних дел и сообщил о происшествии. Отец Национального героя сказал, что украденные с карты средства были оставшимися деньгами от страховой выплаты и компенсации в связи с гибелью Хёкумы Алиевой.
Напомним, утром 25 декабря пассажирский самолет Embraer 190 авиакомпании Azerbaijan Airlines (AZAL), выполнявший рейс J2-8243 Баку - Грозный, потерпел крушение близ города Актау в Казахстане. На борту находились 67 человек, включая пятерых членов экипажа (42 гражданина Азербайджана, 16 - России, 6 - Казахстана и 3 - Кыргызстана). В результате катастрофы погибли 38 человек, 29 выжили. Среди погибших - три члена экипажа, включая обоих пилотов.
Распоряжением Президента Ильхама Алиева погибшим членам экипажа - Игорю Кшнякину, Александру Кальянинову, Хёкуме Алиевой посмертно присвоено звание "Национальный герой Азербайджана". Было также принято решение выплатить компенсацию в размере 20 тысяч манатов каждому пострадавшему в результате катастрофы и находившемуся на борту самолета, а семье каждого погибшего - 40 тысяч манатов.скачать dle 11.3