Metroda səs-küy salan şəxs həbs edildi » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
"Qafqazinfo"ya istinadən xəbər verir ki, metronun "İnşaatçılar" stansiyasında vaqonda olarkən qışqıraraq insanları narahat edən şəxs saxlanılıb.
Vaqondan düşürülən şəxs ərazi üzrə polis şöbəsinə aparılıb. Onun Tərtərin Kəbirli kənd sakini, Bakının Xəzər rayonunda yaşayan 1985-ci il təvəllüdlü T.Yusifov (şərti) olması müəyyən edilib.
Barəsində İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 510 və 535-ci (Xırda xuliqanlıq və polisin qanuni tələbinə qəsdən tabe olmama) maddələri ilə protokol tərtib edilən şəxs Yasamal Rayon Məhkəməsinə göndərilib.

В Баку мужчину арестовали за хулиганство в метро » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Как сообщает Qafqazinfo, на станции метро "Иншаатчылар" был задержан мужчина, беспокоивший пассажиров криком в вагоне.
Крикуна доставили в местное отделение полиции. Им оказался уроженец села Кебирли Тертерского района Т.Юсифов (1985 г.р., имя и фамилия условные), проживающий в Хазарском районе Баку.
В отношении нарушителя был составлен протокол по статьям 510 (мелкое хулиганство) и 535 (злостное неповиновение законному требованию работника полиции или военнослужащего) Кодекса Азербайджанской Республики об административных проступках и направлен на рассмотрение в Ясамальский районный суд.
Решением суда Т.Юсифову назначено наказание в виде административного ареста сроком на 30 суток.скачать dle 11.3