İƏT Xocalı soyqırımı və Qarabağla bağlı qətnamə qəbul etdi
Mərakeş Krallığının paytaxtı Rabatda İslam Əməkdaşlığı Təşkilatı Parlament İttifaqı (İƏT Pİ) Konfransının 14-cü sessiyasında Azərbaycanla bağlı iki qətnamə qəbul olunub.
Bu haqda oxu.az-a açıqlamasında Azərbaycanın İƏT Pİ-dəki nümayəndə heyətinin rəhbəri Gövhər Baxşəliyeva məlumat verib.
O, qeyd edib ki, sessiyada “Xocalı qırğını qurbanlarının xatirəsinin yad edilməsinə dair” və “Ermənistan Respublikasının Azərbaycan Respublikasına təcavüz etməsinə dair” qətnamə qəbul edilib.
G. Baxşəliyeva sonra sessiyada məruzə ilə çıxış etdiyini, Ermənistan-Azərbaycan münaqişəsi və onun bu günədək həllini tapmaması haqqında ətraflı məlumat verdiyini bildirib.скачать dle 11.3

ОИС приняла резолюции по Карабаху и Ходжалы
На 14-й сессии конференции Парламентского союза Организации исламского сотрудничества (ПС ОИС), которая прошла в столице Марокко Рабате, были приняты две важные резолюции по Азербайджану.
Как передаёт Median.Az, об этом сообщила oxu.az руководитель азербайджанской делегации в ПС ОИС Говхар Бахшалиева.
Она отметила, что на сессии были приняты резолюции «О почтении памяти жертв Ходжалинской трагедии» и «Об агрессии Республики Армения против Азербайджанской Республики».
Г.Бахшалиева выступила на заседании с докладом, в котором подробно проинформировала об армяно-азербайджанском конфликте, отметив, что он не урегулирован до сегодняшнего дня.скачать dle 11.3