ABŞ Qəzza ilə bağlı qətnamə layihəsinin yeni variantını BMT-yə təqdim edib
ABŞ-nin BMT-dəki nümayəndə heyəti bazar ertəsi Təhlükəsizlik Şurasında keçiriləcək səsverməyə hazırlıq çərçivəsində Qəzza zolağında atəşkəslə bağlı yenidən işlənmiş qətnamə layihəsini təqdim edib.
Bu barədə İsrail KİV məlumat yayıb.
KİV-lərin məlumatına görə, sənəddə HƏMAS ABŞ Prezidenti Cozef Baydenin mayın 31-də təqdim etdiyi sxemi qəbul etməyə çağırılır. Qeyd edilib ki, İsrail artıq onunla razılaşıb.
Bildirilib ki, dəyişikliklər İsrailin iyunun 6-da yayılan qətnamə layihəsinin əvvəlki variantı ilə razılaşmadığını bildirməsindən sonra edilib.скачать dle 11.3

США представили в ООН новую версию проекта резолюции по Газе
Делегация США в ООН представила пересмотренный проект резолюции о прекращении огня в секторе Газа в рамках подготовки к голосованию, которое пройдет в понедельник в Совете Безопасности.
Как передает Report, об этом сообщает "Интерфакс" со ссылкой на израильские СМИ.
В документе содержится призыв к группировке ХАМАС принять схему, представленную 31 мая президентом США Джо Байденом, при этом отмечается, что Израиль уже согласился с ней, пишут СМИ.
Отмечается, что изменения были внесены после того, как Израиль выразил несогласие с предыдущей версией проекта резолюции, распространенной 6 июня.скачать dle 11.3