Binəqədi rayonunda avtomobil qaçıran 2 nəfər saxlanılıb
Median.Az xəbər verir ki, fevralın 5-də Binəqədi rayonu ərazisindən Bakı şəhər sakini Ə.Qasımova məxsus “Volkswagen" markalı avtomobilin qaçırılması barədə Binəqədi RPİ 7-ci polis bölməsinə müraciət daxil olub.
Polis əməkdaşlarının keçirdikləri əməliyyat-axtarış tədbirləri nəticəsində avtomobili qaçıran Tovuz rayon sakini F.Quluzadə rayon ərazisində avtomobillə birgə saxlanılıb.
Bundan başqa, Binəqədi RPİ 40-cı polis bölməsi əməkdaşlarının keçirdikləri əməliyyat-axtarış tədbirləri nəticəsində ötən il dekabrın 15-də M.Bəkirovun “VAZ-2107” markalı avtomobilini qaçıran Mingəçevir şəhər sakini olan bir yeniyetmə saxlanılıb. Araşdırma zamanı onun, rayon ərazisində 2 evdən pul və mobil telefon oğurlaması da məlum olub.

В Бинагадинском районе за угон автомобилей задержаны 2 человека
Как сообщает Median.Az, 5-го февраля с территории Бинагадинского районе неизвестный угнал автомобиль марки "Volkswagen", принадлежащий жителю столицы А.Гасымову. В результате оперативно-розыскных мер сотрудники полиции на территории района вместе с автомобилем задержали жителя Товузского района Ф.Гулузаде.
Кроме этого, сотрудники 40-го отделения полиции Бинагадинского РУП задержали жителя г.Мингячевир, несовершенолетнего А.М, который 15-го декабря прошлого года угнал автомобиль марки "ВАЗ 2107", принадлежащий жителю столицы М.Бакирову. Во время разбирательства выяснилось, что он украл из двух домов деньги и мобильный телефон.