Bakıda 7-ci sinif şagirdi məktəbdə öldü
Azvision.az-a istinadən xəbər verir ki, həmin məktəbdə 125 nömrəli tam orta məktəbin 7-ci sinif şagirdi dünyasını dəyişib.
Məktəbin həkimi həmin vaxt orada olmayıb. İdman müəllimi isə ilk tibbi yardım göstərə bilməyib. Vəfat edən şagird ailənin tək övladı olub.
26 nömrəli tam orta məktəbdən bildirilib ki, məktəbin Teymur adlı idman müəllimi evə gedərkən qohumu Məmmədağa Zeynalovun halsız olduğunu görüb və onu özü ilə birlikdə məktəbə gətirib:
“Dünyasını dəyişən şəxs ürək əməliyyatı keçirib və epilepsiya xəstəliyindən əziyyət çəkib. Teymur müəllim hadisə zamanı ona ilkin tibbi yardım göstərmək istəyib. Poliklinikada çalışan yoldaşına zəng edib. Uşağa dərhal ilkin yardım göstərilib. Təəssüf ki, təcili tibbi yardım gələnədək uşaq vəfat edib".
Məlumatda qeyd edilib ki, dünyasını dəyişən şagird Xəzər rayonu 125 nömrəli məktəbdə oxuyub. O, 26 nömrəli məktəbdə dərs deyən idman müəlliminin xalası nəvəsidir.скачать dle 11.3

Семиклассник скончался в бакинской школе
Как передает Median.Az со ссылкой на Azvision.az, в школе скончался ученик VII класса полной средней школы.
Школьный врач в это время отсутствовал. Учитель по физкультуре не сумел оказать первую медицинскую помощь. Скончавшийся школьник был единственным ребенком в семье.
В школе №26 сообщили, что учитель по физкультуре по имени Теймур, возвращаясь домой, увидел своего родственника Маммедагу Зейналова, который был в бесчувственном состоянии. Учитель принес ребенка в школу.
«Умерший ребенок перенес операцию на сердце. Он также страдал эпилепсией. Учитель Теймур пытался оказать ему первую медицинскую помощь.
Он также позвонил другу, работавшему в поликлинике. Ребенку немедленно была оказана первая помощь.
К сожалению, мальчик скончался до приезда скорой медицинской помощи», - проинформировали в образовательном учреждении.