Sinoptiklərdən hava müjdəsi
Sabah Bakıda və Abşeron yarımadasında hava şəraitinin dəyişkən buludlu olacağı, yağmursuz keçəcəyi gözlənilir. Mülayim şimal-qərb küləyi gündüz şimal-şərq küləyi ilə əvəz olunacaq.
Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin (ETSN) Milli Hidrometeorologiya Departamentindən verilən məlumata görə, havanın temperaturunun Abşeron yarımadasında gecə 19-22, gündüz 28-33, Bakıda gecə 20-22, gündüz 30-32 dərəcə isti olacağı gözlənilir.
Atmosfer təzyiqi 764 mm civə sütununa yüksələcək, nisbi rütubət gecə və gündüz 55-65 faiz olacaq.
Abşeronun şimal çimərliklərində sentyabrın 13-də (Sumqayıt, Novxanı, Pirşağı, Nardaran, Bilgəh, Zaqulba) dəniz suyunun temperaturu 23-24, cənub çimərliklərində (Türkan, Hövsan, Sahil, Şıx) isə 24-25 dərəcə isti təşkil edəcək. Mülayim şimal-qərb küləyi gündüz şimal-şərq küləyi ilə əvəz olunacaq.
Azərbaycanın rayonlarında sentyabrın 13-də hava şəraitinin yağmursuz keçəcəyi, lakin gecə bəzi dağlıq ərazilərdə qısamüddətli yağış yağacağı, şimşək çaxacağı ehtimalı var. Qərb küləyi əsəcək, gecə və səhər ayrı-ayrı yerlərdə arabir güclənəcək.
Havanın temperaturu gecə 17-22, gündüz 31-36, dağlarda gecə 10-15, gündüz 20-24 dərəcə isti təşkil edəcək.
Tibbi-meteoroloji proqnoza görə, sentyabrın 13-də Abşeron yarımadasında iqlim normasına yaxın temperatur rejimi gözlənilir ki, bu da meteohəssas insanlar üçün əsasən əlverişlidir.скачать dle 11.3

Синоптики прогнозируют благоприятную погоду
Как сообщили в Министерстве экологии и природных ресурсов, завтра в Баку и на Абшеронском полуострове ожидается переменная облачность, в основном без осадков. Умеренный северо-западный ветер днем сменится северо-восточным.
Ночью температура воздуха на Абшеронском полуострове составит 19-22, днем - 28-33 градуса тепла, в Баку ночью ожидается 20-22, днем - 30-32 градуса тепла.
Атмосферное давление повысится до 764 мм ртутного столба, относительная влажность ночью и днем составит 55-65%.
На северных пляжах Абшерона (Сумгайыт, Новханы, Пиршаги, Нардаран, Бильгя, Загульба) 13 сентября температура морской воды составит 23-24, на южных пляжах (Тюркан, Говсан, Сахиль, Шихово) - 24-25 градусов тепла. В течение дня скорость северо-западного ветра временами будет усиливаться.
В районах Азербайджана четверг в основном пройдет без осадков, однако ночью на некоторых горных участках ожидаются кратковременные дожди, возможны грозы. Будет преобладать днем и ночью местами усиливающийся западный ветер.
Ночью температура воздуха составит 17-22, днем - 31-36 градусов тепла, в горах ночью ожидается 10-15, днем - 20-24 градуса тепла.
Согласно медико-метеорологическому прогнозу, 13 сентября на Абшеронском полуострове ожидаются комфортные для метеочувствительных людей погодные условия.скачать dle 11.3