Şəkidə hoteldə yanğın: Təxliyə olunanlar var
APA-ya istinadla xəbər verir ki, avqustun 31-i axşam saat 23 radələrində Şəki şəhəri, M.Şəhriyar küçəsində Telman Tofiq oğlu Məcidova məxsus ikimərtəbəli hoteldə yanğın baş verib.
Yanğın nəticəsində hotelin 1-ci mərtəbəsində 1 otağın yanar konstruksiyaları 15 kvadratmetr sahədə yanıb.
Yanğın zamanı tüstülənmiş otaqlardan 5 nəfər yanğınsöndürənlər tərəfindən təhlükəsiz əraziyə təxliyə olunub.
Binanın qalan hissəsi yanğından mühafizə olunub. Yanğının söndürülməsi üçün əraziyə Şəki Rayon Dövlət Yanğından Mühafizə Hissəsinin texnikaları və şəxsi heyətləri cəlb olunub.

В Шеки произошёл пожар в отеле: пять человек эвакуированы
Как сообщает AПA, 31 августа около 23:00 на улице М.Шахрияра загорелся двухэтажный отель, принадлежащий Тельману Меджидову.
На первом этаже огнём были повреждены легковоспламеняющиеся конструкции одной комнаты на площади 15 кв. м.
Пятерых человек из задымлённых помещений пожарные вывели в безопасное место.
Остальная часть здания не пострадала. Для ликвидации возгорания были привлечены техника и личный состав Государственной части пожарной охраны Шекинского района.