Zakir Həsənov Pakistana başsağlığı verib
Azərbaycanın müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov Pakistanın Silahlı Qüvvələrinin Quru Qoşunlarının Komandanı - Müdafiə Qüvvələrinin rəisi Feldmarşal Seyid Asim Munirə başsağlığı ünvanlayıb.
Başsağlığında deyilir: "Pakistan Ordusuna məxsus "Mi-17" tipli helikopterin yaranmış texniki nasazlıq səbəbindən Müzəffərabad şəhəri yaxınlığında qəzaya uğraması və ekipaj üzvlərinin həlak olması barədə xəbər məni dərindən kədərləndirdi.
Baş vermiş aviaqəza nəticəsində həlak olanlara rəhmət diləyir, onların yaxınlarının dərdlərinə şərik olur, ailələrinə dərin hüznlə başsağlığı verirəm. Allah rəhmət eləsin".
Xatırladaq ki, ötən gün Pakistanda ordu aviasiyasının "Mi-17" helikopteri qəzaya uğrayıb, göyərtədəki bütün şəxslər həlak olub.скачать dle 11.3

Закир Гасанов выразил соболезнования Пакистану
Министр обороны Азербайджана генерал-полковник Закир Гасанов направил соболезнования командующему Сухопутными войсками Вооружённых сил Пакистана - начальнику штаба обороны фельдмаршалу Сейиду Асиму Муниру.
Об этом сообщает Median.Az со ссылкой на Министерство обороны.
В тексте соболезнования говорится:
"Известие о крушении вертолёта "Ми-17", принадлежащего армии Пакистана, вблизи города Музаффарабад из-за возникшей технической неисправности и гибели членов экипажа глубоко опечалило меня.
Разделяю горе близких погибших и с глубокой скорбью выражаю соболезнования их семьям. Аллах рехмет элясин".
Напомним, накануне в Пакистане потерпел крушение вертолёт "Ми-17" армейской авиации. Все находившиеся на борту погибли.скачать dle 11.3