Azərbaycanın müdafiə naziri Özbəkistan tərəfinə başsağlığı verib
Azərbaycan Respublikasının müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov Özbəkistan Respublikasının müdafiə naziri general-leytenant Baxodir Kurbanova başsağlığı ünvanlayıb.
“Özbəkistanın Hava Hücumundan Müdafiə və Hərbi Hava Qüvvələri qoşunlarının komandanlığına məxsus Mi-8 helikopterinin Səmərqənd vilayətindəki “Kattakurqan” poliqonunda təlim-məşq uçuşu zamanı qəzaya uğraması nəticəsində ekipaj üzvlərinin həlak olması haqqında məlumat məni dərindən kədərləndirir.
Həlak olanlara rəhmət diləyir, onların yaxınlarının dərdlərinə şərik olur, ailələrinə dərin hüznlə başsağlığı verir və Allahdan səbir diləyirik. Ruhları şad, xatirələri əziz olsun.

Министр обороны Азербайджана выразил соболезнования узбекскому коллеге
Министр обороны Азербайджанской Республики (АР) генерал-полковник Закир Гасанов выразил соболезнования министру обороны Республики Узбекистан генерал-лейтенанту Баходиру Курбанову.
В соболезновании говорится:
"Глубоко опечален вестью о гибели членов экипажа вертолета "Ми-8" командования войск ПВО и ВВС Узбекистана при выполнении учебно-тренировочного полета на полигоне "Каттакурган" в Самаркандской области.
Да упокоит Всевышний души погибших, мы разделяем скорбь их близких, выражаем глубокие соболезнования их семьям. Пусть их души покоятся с миром.