Azov dənizində öldürülən azərbaycanlıların cənazələri ölkəyə gətirildi
İyunun 5-də Azov dənizində yük gəmisinə PUA hücumu zamanı həyatını itirən 1969-cu il təvəllüdlü Qismət Əliyev və 1981-ci il təvəllüdlü Fuad Orucovun cənazələri Azərbaycana gətirilib.
Onların nəşləri bu dəqiqələrdə Yalama Sərhəd-Keçid Məntəqəsindən ölkəmizə keçirilib. Cənazələr bu gün ailələrinə təhvil veriləcək və dəfn mərasimi keçiriləcək.
Xatırladaq ki, iyunun 5-də gecə saatlarında Azov dənizində iki xarici yük gəmisinin - "Natra" və "Zirkon" quru yük gəmilərinin dronlarla vurulması nəticəsində 4 Azərbaycan vətəndaşı həlak olub, 4 nəfər isə yaralanıb.
Hər iki gəmidə olan və sağ qalan 19 nəfər azərbaycanlı heyət üzvü isə dünən axşam saatlarında ölkəyə gətiriliblər.

Тела азербайджанцев, погибших в Азовском море, доставлены в страну
Тела Гисмета Алиева (1969 г.р.) и Фуада Оруджова (1981 г.р.), погибших 5 июня в результате атаки БПЛА на грузовое судно в Азовском море, доставлены в Азербайджан.
Как сообщает Oxu.Az, их трупы в эти минуты были перевезены в нашу страну через пограничный пропускной пункт "Ялама". Сегодня они будут переданы семьям, и состоятся похороны.
Напомним, в ночь на 5 июня в Азовском море были атакованы два грузовых судна - Natra и Zirkon. В результате погибли четыре гражданина Азербайджана, четыре человека получили ранения.
19 выживших азербайджанских моряков, находившихся на обоих судах, были доставлены в страну вчера вечером.скачать dle 11.3