Azov dənizində həlak olan iki soydaşımızın nəşi TAPILDI
İyun 5-i tarixində Azov dənizində dron hücumları nəticəsində zərər görmüş gəmilərin heyət üzvləri olan 19 nəfər Azərbaycan vətəndaşı ölkəmizə yola salınıb və onların 9 iyun tarixində günorta radələrində ölkəmizə çatmaları gözlənilir.
Bildirilib ki, bununla yanaşı, axtarış-xilasetmə tədbirləri nəticəsində 1969-cu il təvəllüdlü Qismət Əliyev və 1981-ci il təvəllüdlü Fuad Orucovun nəşləri tapılıb.
Müvafiq prosedurlar tamamlandıqdan sonra nəşi aşkarlanmış dörd nəfər vətəndaşımızın cənazələrinin və onları müşayiət edən Yeysk şəhərində qalan iki nəfər vətəndaşımızın yaxın günlərdə ölkəmizə yola salınması nəzərdə tutulur.скачать dle 11.3

Найдены тела двух наших соотечественников, погибших в Азовском море
Как сообщает Median.Az со ссылкой на пресс-службу Министерства иностранных дел (МИД), их прибытие ожидается сегодня днем.
Отмечается, что в результате поисково-спасательных мероприятий обнаружены тела еще двух погибших Гисмета Алиева (1969 г.р.) и Фуада Оруджова (1981 г.р.).
"После завершения соответствующих процедур в ближайшие дни планируется отправить в Азербайджан тела четверых погибших, а также двоих граждан, остававшихся в городе Ейск", - говорится в сообщении.
Напомним, в ночь на 5 июня в Азовском море были атакованы два грузовых судна - Natra и Zirkon. В результате погибли четыре гражданина Азербайджана, четыре человека получили ранения, еще один числится пропавшим без вести. Расследование продолжается.