Oman Hörmüz boğazında üzən mina ehtimalı barədə xəbərdarlıq edib
Omanın Dəniz Təhlükəsizliyi Mərkəzi ölkənin ərazi sularında, Hörmüz boğazında ehtimal olunan üzən minanın aşkar edilməsi barədə xəbərdarlıq edib.
Müvafiq bəyanat "X" sosial şəbəkəsində dərc olunub.
"Batan və ya üzən mina olduğu ehtimal edilən obyektin Hörmüz boğazında gəmilərin hərəkət zonasının sahildən qərb hissəsində aşkar edilməsi ilə əlaqədar, Dəniz Təhlükəsizliyi Mərkəzi bütün dənizçiləri, balıqçıları və gəmiləri həmin ərazidə hərəkət zamanı maksimum ehtiyatlı olmağa çağırır", - bəyanatda deyilir.
Qurum dəniz hərəkətinin bütün iştirakçılarını hər hansı şübhəli obyektlərdən təhlükəsiz məsafə saxlamağa və onlar barədə dərhal aidiyyəti qurumlara məlumat verməyə çağırıb.скачать dle 11.3

В Ормузском проливе заметили дрейфующую мину
Центр морской безопасности Омана предупредил об обнаружении, предположительно, плавучей мины в Ормузском проливе пределах территориальных вод султаната.
Соответствующее заявление опубликовано в X.
"В связи с обнаружением плавающего объекта, предположительно, являющегося плавучей миной, к западу от прибрежной зоны движения судов в Ормузском проливе в пределах территориальных вод Омана, Центр морской безопасности настоятельно призывает всех моряков, рыбаков и суда проявлять максимальную осторожность при навигации в этом районе", - говорится в тексте.
Центр призвал всех участников морского движения "держаться на безопасном расстоянии от любых подозрительных объектов и немедленно сообщать о них соответствующим органам".скачать dle 11.3