Samvel Karapetyan Ermənistan parlamentinin spikerini məhkəməyə verdi
İş adamı və Güclü Ermənistan Partiyasının lideri Samvel Karapetyan Ermənistan parlamentinin spikeri Alen Simonyanı məhkəməyə verib. Məhkəmə iddiasında tələb edib ki, böhtan atdığına görə Simonyandan 6 milyon dram məbləğində mənəvi təzminat alınsın.
Bu barədə Median.Az Ermənistan KİV-ə istinadən məlumat verir.
Karapetyanın müdafiəsi məhkəmədən tələb edir ki, Simonyanın 19 may tarixində "TikTok" və "Facebook"dakı paylaşımlarında yer alan böhtan xarakterli məlumatları açıq şəkildə təkzib etməsinə qərar versin.
Alen Simonyan xüsusilə öz paylaşımlarında Karapetyan haqqında danışarkən hüquq-mühafizə orqanlarına çağırış edib ki, başqa bir xarici kəşfiyyat xidmətinin əməkdaşının siyasətlə məşğul olmasının və Ermənistanda partiya yaratmasının necə mümkün və nə dərəcədə qanuni olduğunu araşdırsınlar. İş adamının müdafiəsi iddia edir ki, Simonyanın bəyanatları tamamilə yalandır, həqiqətə uyğun deyil və Karapetyanın nüfuzuna xələl gətirir.скачать dle 11.3

Карапетян подал в суд на спикера парламента Армении
Российский бизнесмен, лидер партии "Сильная Армения" Самвел Карапетян подал в суд иск с требованием взыскать со спикера армянского парламента Алена Симоняна моральную компенсацию в размере 6 млн драмов за клевету.
Об этом сообщает "Арминфо".
Защита Карапетяна требует суд обязать Симоняна "публично опровергнуть клеветническую информацию, которая содержится в его публикациях, размещенных 19 мая в TikTok и Facebook".
В частности, в своих постах спикер парламента, говоря о Карапетяне, призвал правоохранителей проверить, "как возможно и законно для сотрудника другой иностранной разведывательной службы" заниматься политикой и создать партию в Армении. Защита бизнесмена утверждает, что заявления Симоняна являются ложными.скачать dle 11.3