Karapetyan cəzaçəkmə müəssisəsinə köçürülüb
İrəvanda həbs edilmiş iş adamı - "Taşir" Şirkətlər Qrupunun rəhbəri Samvel Karapetyanı "İrəvan-Kentron" cəzaçəkmə müəssisəsinə köçürüblər.
Bu barədə Ədliyyə Nazirliyinin cəzaçəkmə xidmətinin mətbuat katibi Nona Navikyan məlumat verib.
"Qərar xidməti zərurətdən irəli gələrək qəbul edilib", - o bildirib.
Daha əvvəl Karapetyan erməni həbsxanalarındakı hüquqları pozulmuş məhbuslara kömək etmək niyyətində olduğunu bəyan etmişdi. Məlumata görə, S.Karapetyanın fəallığı həbsxanada mümkün qiyam ilə bağlı narahatlıq yaradıb.
Qeyd edək ki, iyunun 18-də İrəvan şəhərinin birinci instansiya məhkəməsi iş adamı Samvel Karapetyanın iki ay müddətinə həbs edilməsi barədə qərar çıxarıb. Ermənistan KİV-nin məlumatına görə, S.Karapetyan Ermənistan Cinayət Məcəlləsinin 422-ci maddəsinin 2-ci hissəsi, yəni hakimiyyətin ələ keçirilməsinə açıq çağırış, ərazi bütövlüyünün pozulması, suverenlikdən imtina, konstitusiya quruluşunun zorakılıqla devrilməsi ilə ittiham olunur.скачать dle 11.3

Арестованного Карапетяна перевезли в УИУ "Ереван-Кентрон"
Арестованного в Ереване бизнесмена - главу ГК "Ташир" Самвела Карапетяна перевезли в Управление исправительного учреждения (УИУ) "Ереван-Кентрон".
Как передает Median.Az со ссылкой на армянские СМИ, об этом сообщила пресс-секретарь уголовно-исполнительной службы Минюста Нона Навикян.
"Решение принято исходя из служебной необходимости", - сказала она.
Ранее Карапетян заявил, что намерен помочь заключенным армянских тюрем, чьи права были нарушены. Он отметил, что ежедневно сталкивается с заключенными, которых лишили свободы по мелочам или незаконным судебным решениям. Не боясь тюремных надзирателей, они говорят, что он - их последняя надежда.
По его инициативе была сформирована команды юристов, которые готовы оказать бесплатную помощь всем тем, кто был незаконно лишен свободы. Активность Карапетяна, по имеющейся информации, вызвала опасения по поводу возможного бунта в тюрьме.
Карапетян был арестован 18 июня сроком на два месяца по обвинению в публичных призывах к захвату власти.скачать dle 11.3