Terrorçuluğa qarşı qanunları pozan şirkət onminlərlə manat cərimələndi
Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı (AMB) "A-Solutions Elektron Pul Təşkilatı" MMC-ni cərimələyib.
Bildirilib ki, buna səbəb 01.09.2025 - 17.10.2025-ci il tarixlərində həyata keçirilən yerində yoxlama çərçivəsində cinayət yolu ilə əldə edilmiş əmlakın leqallaşdırılmasına və terrorçuluğun maliyyələşdirilməsinə qarşı mübarizə haqqında qanunvericiliyin bir sıra tələblərinin pozulması faktlarının aşkarlanmasıdır.
Qeyd olunub ki, İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 598.1.1, 598.1.2 və 598.1.4-cü maddələrinə əsasən, hüquqi şəxs olaraq 50 000 (əlli min) manat, təşkilatın vəzifəli şəxsi isə 10 000 (on min) manat məbləğində cərimə edilib.скачать dle 11.3

Компания оштрафована на десятки тысяч манатов за нарушение антитеррористического законодательства
Как сообщает Median.Az со ссылкой на ЦБА, в ходе выездной проверки, проведённой с 1 сентября по 17 октября 2025 года, были выявлены нарушения требований законодательства по противодействию легализации преступных доходов и финансированию терроризма.
В связи с этим, согласно статьям 598.1.1, 598.1.2 и 598.1.4 Кодекса об административных проступках, юридическое лицо оштрафовано на 50 000 манатов, а её должностное лицо - на 10 000 манатов.