Sənəd dəyişdirildi, evlər satıldı - Video
Xəzər TV-yə istinadən xəbər verir ki, hadisə paytaxtın Sabunçu rayonu, Zabrat qəsəbəsi, Aşıq Alı küçəsinin sakini Sevda Bayramovanın başına gəlib.
Onun sözlərinə görə, 6 sot torpaq sahəsi alaraq 2013-cü ildə iki övladı üçün ayrı-ayrı ev tikib. Lakin 2023-cü ildə qapıları döyülən ailəyə evin başqa sahiblərinin olduğu bildirilib.
Bir həyətdə iki ayrı-ayrı ev tikdiyini deyən Sevda Bayramova qeyd edib ki, 2023-cü ildə naməlum şəxslər ondan yaşadığı evi tərk etməyi tələb ediblər.
Belə ki, Sevda xanımın kiçik oğlu torpağı girov qoyaraq pul götürüb. İddiasına görə, övladı borcunu ödəsə də, girov qoyulan torpağın sənədi dəyişdirilib.
Bundan sonra ailəyə məxsus iki ev Emin Rəsulov və Mübariz Bəbirov vasitəsilə Tofiq Səmədov və Səbuhi Abbasova satılıb.

22.04.2026 11:50 285
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Xəzər TV, инцидент произошел с жительницей поселка Забрат Сабунчинского района Баку Севдой Байрамовой.
По ее словам, в 2013 году после приобретения земельного участка площадью 6 соток она построила во дворе два отдельных дома для своих детей. Однако в 2023 году к ним пришли неизвестные лица и заявили, что у домов появились новые владельцы.
Севда Байрамова рассказала, что неизвестные потребовали освободить дом, в котором она проживает.
Как утверждает женщина, ее младший сын ранее взял денежный заем, заложив земельный участок. Несмотря на то, что задолженность впоследствии была полностью погашена, документы на заложенную землю, по ее словам, были изменены.
После этого два дома, принадлежащие семье, при посредничестве Эмина Расулова и Мубариза Бабирова были проданы Тофигу Самедову и Сабухи Аббасову.