Azərbaycanda məşhur sığorta şirkəti LƏĞV EDİLİR
APA-ya istinadən xəbər verir ki, "AtaSığorta" ilə vətəndaşlar arasında bağlanmış sığorta müqavilələri aprel ayının 10-dan etibarən "Atəşgah" Sığorta Şirkəti ASC-yə ötürülüb. Yəni indiyədək əmlakı və ya məsuliyyəti "AtaSığorta"da sığortalanan vətəndaş hər hansı bir sığorta hadisəsi ilə üzləşərsə və ya hər hansı bir müraciəti olarsa, bununla bağlı artıq "Atəşgah" sığorta şirkətinə müraciət etməli olacaq.
Qeyd edilib ki, bu qayda "Sığorta fəaliyyəti haqqında" Qanunun 72-ci maddəsi ilə tənzimlənir.
Xatırladaq ki, ötən ilin sonuna "AtaSığorta" şirkətinin yığım portfelinin həcmi 10 milyon 31 min manat olub. Yanvar ayının 6-da isə Mərkəzi Bank sığorta şirkətinin sığorta satışlarını məhdudlaşdırıb və ASC-yə müvəqqəti inzibatçı təyin edib. Sığorta şirkətinin öhdəliklər üzrə portfelinin digər sığorta şirkətinə ötürülməsi o deməkdir ki, AMB qısa zamanda sığorta şirkətinin lisenziyasını da ləğv edəcək.скачать dle 11.3

В Азербайджане ликвидируется известная страховая компания
Как сообщает AПA, с 10 апреля все договоры, заключённые с гражданами, переданы ОАО "Страховая компания Atəşgah". Теперь при наступлении страхового случая или по другим вопросам клиентам следует обращаться именно в эту компанию.
Отмечается, что процесс регулируется статьёй 72 закона "О страховой деятельности".
Следует отметить, что на конец 2025 года объём портфеля AtaSığorta составлял 10 310 000 манатов. 6 января Центральный банк Азербайджана ограничил продажу страховых продуктов компании и назначил временного администратора. Передача обязательств другой компании свидетельствует о том, что в ближайшее время лицензия AtaSığorta будет аннулирована.скачать dle 11.3