Azərbaycan və Rusiya rəsmiləri Ağbənd avtomobil körpüsünün tikintisi ilə tanış oldular
Azərbaycan-Rusiya Hökumətlərarası Dövlət Komissiyasının üzvləri Ağbənd avtomobil körpüsü layihəsinin icra vəziyyəti ilə tanış olublar.
"Report"a istinadən xəbər verir ki, bu körpü regionun nəqliyyat əlaqələrinin genişləndirilməsində mühüm rol oynayacaq.
Xatırladaq ki, bu gün Azərbaycan-Rusiya Hökumətlərarası Dövlət Komissiyasının 24-cü iclası keçirilib. Görüşdə ticarət dövriyyəsinin artırılması, sənaye kooperasiyası, nəqliyyat-logistika, energetika, kənd təsərrüfatı və digər sahələrdə əməkdaşlığın genişləndirilməsi məsələləri əsas müzakirə mövzuları olub.
Hökumətlərarası Dövlət Komissiyasının həmsədrləri Azərbaycan və Rusiyanın baş nazirlərinin müavinləri Şahin Mustafayev və Aleksey Overçukdur.скачать dle 11.3

Официальные лица Азербайджана и РФ ознакомились с ходом реализации автомобильного моста Агбенд
Члены Межправительственной комиссии (МПК) по экономическому сотрудничеству между Азербайджаном и Россией ознакомились с ходом реализации проекта автомобильного моста Агбенд.
Как сообщает Report, мост будет играть важную роль в расширении транспортных связей в регионе.
Напомним, что сегодня в городе Зангилане состоялось 24-е заседание МПК по экономическому сотрудничеству между Азербайджаном и Россией. Основными темами обсуждений стали увеличение товарооборота и расширение взаимодействия в различных областях: промышленной кооперации, транспортно-логистической сфере, энергетике, сельском хозяйстве и других.
Сопредседателями комиссии являются вице-премьеры Азербайджана и России Шахин Мустафаев и Алексей Оверчук.скачать dle 11.3