16.04.2026 16:57 495
Eyni zamanda, Çinin 738, Rusiyanın 384, Hindistanın 294, Banqladeş 198, Tacikistan 195, Pakistanın 152, İranın 137, İndoneziya 118, Omanın 84, Əlcəzairin 57, İtaliyanın 46, Almaniyanın 30, Kanadanın 27, İspaniyanın 26, Fransa və Qazaxıstanın hər birinin 25, Gürcüstan və Yaponiyanın hər birinin 21, Səudiyyə Ərəbistanının 18, Özbəkistan və ABŞ-nin hər birinin 17, Bəhreynin və Polşanın hər birinin 16, İsveçrənin 14, Nigeriya, Belarusun hər birinin 13, Macarıstanın 12, Meksikanın 11, Böyük Britaniya, Bolqarıstan və Konqo Demokratik Respublikasının hər birinin 10, Braziliyanın 9, Sudanın və Venesuelanın hər birinin 8, Finlandiya, Ruminiya, Çexiya, Slovakiya, Belçika, Qırğızıstan, Avstraliyanın, Avstriyanın və Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin hər birinin 6 vətəndaşı təxliyə edilib.
Bundan başqa, təxliyə edilənlər arasında Türkiyə, Serbiya, İsveç, Əfqanıstan, Yunanıstan, Vyetnam hər birinin 5, İordaniya, Filippin, Ukrayna, Şri-lanka, Küveyt və Niderlandın hərəsinin 4, Qətər, Xorvatiya, Danimarka və Norveçin hər birinin 3, Nepal, Livan, Yəmən, Myanma, Kipr, Misir, Sloveniya və Uruqvayın hər birinin 2 vətəndaşı var.
İrandan Azərbaycana Tunis, Cənubi Afrika Respublikası, Maldiv adaları, Kuba, Vatikan, Argentina, Bosniya və Herseqovina, Latviya, Beliz və Dominikanın hər birinin 1 vətəndaşı təxliyə olunub.
Müharibə başlayandan İrandan bir çox ölkələrin vətəndaşlarının Azərbaycan, Türkiyə və Ermənistan vasitəsilə təxliyəsi aparılır.скачать dle 11.3

16.04.2026 16:57 291
В числе эвакуированных также 738 граждан Китая, 384 - России, 294 - Индии, 198 - Бангладеш, 195 - Таджикистана, 152 - Пакистана, 137 - Ирана, 118 - Индонезии, 84 - Омана, 57 - Алжира, 46 - Италии, 30 - Германии, 27 - Канады, 26 - Испании, по 25 - Франции и Казахстана, по 21 - Грузии и Японии, 18 - Саудовской Аравии, по 17 - Узбекистана и США, по 16 - Бахрейна и Польши, 14 - Швейцарии, по 13 - Нигерии и Беларуси, 12 - Венгрии, 11 - Мексики, по 10 - Великобритании, Болгарии и Демократической Республики Конго, 9 - Бразилии, по 8 - Судана и Венесуэлы, а также по 6 граждан Финляндии, Румынии, Чехии, Словакии, Бельгии, Кыргызстана, Австралии, Австрии и Объединённых Арабских Эмиратов.
Кроме того, эвакуированы по 5 граждан Турции, Сербии, Швеции, Афганистана, Греции и Вьетнама, по 4 - Иордании, Филиппин, Украины, Шри-Ланки, Кувейта и Нидерландов, по 3 - Катара, Хорватии, Дании и Норвегии, а также по 2 гражданина Непала, Ливана, Йемена, Мьянмы, Кипра, Египта, Словении и Уругвая.
Также из Ирана через Азербайджан эвакуировано по одному гражданину Туниса, Южно-Африканской Республики, Мальдивских островов, Кубы, Ватикана, Аргентины, Боснии и Герцеговины, Латвии, Белиза и Доминиканы.