Zakir Həsənov "N" saylı hərbi hissədə döyüş hazırlığını yoxladı
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı İlham Əliyevin rəhbərliyi altında ordumuzun döyüş hazırlığı və şəxsi heyətin peşəkarlığı gündən-günə daha da artırılır.
Bildirilib ki, Müdafiə Nazirliyinin rəhbərliyi və digər vəzifəli şəxslər "N" saylı hərbi hissəsində keçirilən döyüş atışlı taktiki təlimin gedişatını yoxlayıb.
Müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənova xəritə üzərində təlimin mövzusu, mərhələləri və icra olunma ardıcıllığı məruzə edilib.
Qeyd olunub ki, cari ilin hazırlıq planına uyğun olaraq müasir döyüş üsulları nəzərə alınmaqla keçirilən taktiki təlimin əsas məqsədi yeni əməliyyat konsepsiyasına uyğun komandirlərin çevik qərar qəbuletmə qabiliyyətinin artırılması, qarşılıqlı uzlaşma şəraitində bölmələrin idarə edilməsi, eləcə də şəxsi heyətin nəzəri və praktiki vərdişlərinin təkmilləşdirilməsidir.
Müdafiə Nazirliyinin rəhbərliyi bölmələrin taktiki fəaliyyətlərini və şəxsi heyətin döyüş hazırlığını yüksək qiymətləndirib.скачать dle 11.3

Закир Гасанов проверил боеготовность N-ской воинской части
Под руководством Президента Азербайджанской Республики (АР), Верховного главнокомандующего Вооружёнными силами Ильхама Алиева боевая подготовка и профессионализм личного состава азербайджанской армии повышаются изо дня в день.
Руководство Минобороны и другие должностные лица проверили ход тактических учений с боевой стрельбой, проведённых в N-ской воинской части.
Министру обороны генерал-полковнику Закиру Гасанову было доложено на карте о теме учений, этапах и порядке их проведения.
Отметим, что основной целью тактических учений, проведённых согласно плану подготовки на текущий год, является совершенствование навыков принятия командирами оперативных решений в соответствии с новой оперативной концепцией, разработанной с учетом способов ведения современного боя, умений управления подразделениями во взаимодействии, а также улучшение теоретических и практических навыков личного состава.
Руководство Министерства обороны высоко оценило тактические действия подразделений и боевую подготовку личного состава.скачать dle 11.3