Bakıda ər və arvad bıçaqlandılar - OĞULLARI SAXLANILDI (Yenilənib)
Bakı şəhəri, Binəqədi rayonunda ailə münaqişəsi zəminində bıçaqlanan şəxslərin vəziyyətləri açıqlanıb.
Bu barədə oxu.az-ın sorğusuna cavab olaraq Respublika Təcili və Təxirəsalınmaz Tibbi Yardım Mərkəzinin və Kliniki Tibbi Mərkəzin birgə məlumatında qeyd edilib.
Bildirilib ki, bu gün saat 06:30-da Bakı şəhəri, Binəqədi rayonu, 10 May küçəsindən Respublika Təcili və Təxirəsalınmaz Tibbi Yardım Mərkəzinə çağırış daxil olub:
"Çağırış ünvanına təcili tibbi yardım briqadası cəlb olunub. Briqada tərəfindən 1971-ci il təvəllüdlü kişi və 1978-ci il təvəllüdlü qadın Kliniki Tibbi Mərkəzə hospitalizasiya olunublar.
Müxtəlif bədən xəsarətləri alan pasiyentlərə zəruri tibbi xidmətlər göstərilib. Hər iki pasiyentin üzərində cərrahi əməliyyat icra olunub.
Hazırda onların müalicələri tibb müəssisəsinin müvafiq şöbəsində davam etdirilir, vəziyyətləri orta ağır qiymətləndirilir".
Paytaxtın Binəqədi rayonunda ailə münaqişəsi zəminində bıçaqlanma hadisəsi baş verib.
Oxu.az-ın məlumatına görə, hadisə aprelin 2-də səhər saatlarında Biləcəri qəsəbəsində yerləşən evlərin birində qeydə alınıb.
Belə ki, 1971-ci il təvəllüdlü kişiyə və 1978-ci il təvəllüdlü həyat yoldaşına bıçaqla xəsarət yetirilib.
Hadisəni törətməkdə şübhəli bilinən, xəsarət alan şəxslərin 2008-ci il təvəllüdlü oğulları polis əməkdaşları tərəfindən saxlanılıb.

В Баку супруги получили ножевые ранения: задержан их сын (Обновлено)
Стало известно о состоянии супружеской пары, получившей ножевые ранения на почве семейного конфликта в Бинагадинском районе Баку.
Как говорится в совместном сообщении Республиканского центра скорой и неотложной медицинской помощи и Клинического медицинского центра в ответ на запрос Oxu.Az, сегодня в 06:30 в Республиканский центр скорой и неотложной медицинской помощи поступил вызов с адреса: Баку, Бинагадинский район, улица 10 Мая.
"По вызову была направлена бригада скорой медицинской помощи, которая госпитализировала мужчину 1971 года рождения и женщину 1978 года рождения в Клинический медицинский центр.
Пострадавшим, получившим различные телесные повреждения, была оказана необходимая медицинская помощь, обоим проведены операции.
В настоящее время лечение пациентов продолжается в соответствующем отделении медучреждения, их состояние оценивается как среднетяжелое", - отмечено в информации.
В Бинагадинском районе Баку на почве семейного конфликта произошла поножовщина.
Как сообщает Oxu.Az, инцидент был зафиксирован утром 2 апреля в одном из домов, расположенных в поселке Баладжары.