Bakıda şagirdi tərəfindən güllələnən müəllimənin vəziyyəti açıqlandı
Bakıda "İdrak" liseyinin qarşısında 10-cu sinif şagirdi tərəfindən güllələnən riyaziyyat müəlliməsinin durumu bəlli olub.
Bu barədə Oxu.Az-ın sorğusuna cavab olaraq Respublika Təcili və Təxirəsalınmaz Tibbi Yardım Mərkəzindən və Kliniki Tibbi Mərkəzdən məlumat verilib.
Məlumatda qeyd olunub ki, bu gün saat 09:10-da Respublika Təcili və Təxirəsalınmaz Tibbi Yardım Mərkəzinə Binəqədi rayonu "İdrak" liseyindən çağırış qeydə alınıb:
"Çağırış ünvanına təcili tibbi yardım briqadası cəlb olunub. Təcili tibbi yardım briqadası tərəfindən 1997-ci il təvəllüdlü şəxs (qadın) Kliniki Tibbi Mərkəzə hospitalizasiya olunub.
Odlu silahdan açılan atəşlə zədələnmə diaqnozu təyin edilən pasiyentə zəruri tibbi xidmətlər göstərilib, müvafiq laborator və instrumental müayinələr aparılıb.
Hazırda onun müalicəsi Cərrahiyyə şöbəsində davam etdirilir, vəziyyəti orta ağırdır".скачать dle 11.3

Стало известно о состоянии учительницы, получившей огнестрельное ранение в Баку
Стало известно о состоянии учительницы математики, получившей огнестрельное ранение со стороны ученика 10-го класса в лицее İdrak в Баку.
Об этом в ответ на запрос Oxu.Az сообщили в Республиканском центре скорой и неотложной медицинской помощи и Клиническом медицинском центре (КМЦ).
Отмечается, что сегодня в 09:10 в центр поступил вызов из лицея İdrak Бинагадинского района.
"На место происшествия была направлена бригада скорой медицинской помощи, которая госпитализировала в КМЦ женщину 1997 года рождения.
Пациентке, у которой диагностированы огнестрельные ранения, была оказана необходимая медицинская помощь, проведены соответствующие лабораторные и инструментальные обследования.
В настоящее время её лечение продолжается в хирургическом отделении, состояние оценивается как средней степени тяжести", - говорится в информации.скачать dle 11.3