İraqın hava məkanı nə vaxt açılacaq?
-ın TASS-a istinadən xəbərinə görə, bu barədə ölkə üzərindən aviasiya hərəkətinə cavabdeh olan "Bağdad" Uçuş Məlumatı Bölgəsinin dispetçer xidmətindən məlumat verilib.
"Hava məkanı 31 mart, yerli vaxtla təxminən saat 9:00-a (Bakı vaxtı ilə saat 13:00 - red.) qədər bağlı qalacaq", - deyə mənbə bildirib.
ABŞ və İsrailin İrana qarşı hərbi əməliyyatı səbəbindən İraq səması fevralın 28-də günün birinci yarısında qapadılıb.
TASS-ın Yaxın Şərqin aviadispetçer dairələrindəki mənbəsinin məlumatına görə, hazırda İran, Bəhreyn və Küveyt üzərindəki hava məkanı da bağlıdır. Qətər, BƏƏ və Suriya səmasında əhəmiyyətli məhdudiyyətlər qüvvədədir və İsraildə də uçuşlar vaxtaşırı dayandırılır.скачать dle 11.3

Воздушное пространство Ирака не откроют для полетов до конца месяца
Как передает Median.Az, об этом сообщил ТАСС источник в диспетчерской службе района полетной информации "Багдад", отвечающей за авиационный трафик над страной.
"Воздушное пространство останется закрытым, ориентировочно, до 09:00 по всемирному времени (13:00 по Баку - ред.) вторника, 31 марта", - сказал собеседник агентства. Он напомнил, что небо над Ираком закрыли в первой половине дня 28 февраля из-за военной операции США и Израиля против Ирана.
По данным источника ТАСС в авиадиспетчерских кругах Ближнего Востока, в настоящее время также закрыто воздушное пространство над Ираном, Бахрейном и Кувейтом. Серьезные ограничения действуют в небе Катара, ОАЭ и Сирии, периодически прекращаются полеты в Израиле.