Azkvadratlı mənzillərə tələbat ARTIB - Səbəb nədir? - Video
Xəzər TV-yə istinadən xəbər verir ki, əmlak məsələləri üzrə ekspertlərin sözlərinə görə, bu tip mənzillər, xüsusilə, investisiya məqsədilə alınır. Yəni belə evləri şəxsi istifadə üçün alanların sayı azdır.
Ekspert bildirir ki, azkvadratlı mənzillərə tələbatın artmasının səbəblərindən biri də istismar müddətini başa vuran binaların sürətlə sökülməsidir. Belə ki, bəzi sakinlər mərkəzi ərazilərdən uzaqlaşmaq istəmirlər.
Mütəxəssis əlavə edib ki, qiymət artımı davam edərsə, yaxın dövrdə kiçik sahəli mənzillərə maraq daha da yüksələcək.

Спрос на малогабаритные квартиры растет: что стоит за тенденцией? - ВИДЕО
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Xəzər TV, по словам экспертов в сфере недвижимости, квартиры такого типа приобретаются преимущественно в инвестиционных целях, а не для личного проживания.
Эксперт отмечает, что одной из причин роста спроса на небольшие квартиры является ускоренный снос зданий, срок эксплуатации которых истёк. Это связано с тем, что некоторые жители не хотят отдаляться от центральных районов.
Специалист добавил, что если рост цен продолжится, в ближайшем будущем интерес к квартирам с небольшой площадью ещё больше увеличится.