Hövsanda təhlükəli yol: Nişanların olmaması sürücüləri riskə atır - Video
Suraxanı rayonu, Hövsan qəsəbəsində bəzi yol nişanlarının olmaması hərəkət iştirakçıları üçün təhlükə yaradır.
Xəzər TV-yə istinadən xəbər verir ki, həmin ərazidə, xüsusilə, axşam saatlarında hərəkət daha təhlükəli olur.
Sürücülərin sözlərinə görə, yolayrıcında hərəkət üstünlüyünün kimdə olduğunu yalnız bu yoldan daimi istifadə edənlər bilir. Bəzi hallarda isə sürücülərin bir-birinə yol verməməsi səbəbindən qəzalar baş verir.
Məsələ ilə bağlı Daxili İşlər Nazirliyinin Nəqliyyatı İntellektual İdarəetmə Mərkəzindən bildirilib ki, həmin ərazidə nəqliyyat intensivliyi ilə bağlı təhlillər aparılacaq. Təhlillərin nəticəsinə əsasən müvafiq qərar qəbul ediləcək.

Опасная дорога в Говсане: отсутствие знаков создает риск для водителей - ВИДЕО
Отсутствие некоторых дорожных знаков в посёлке Говсан Сураханского района Баку создаёт угрозу для участников движения.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Xəzər TV, ситуация становится особенно опасной в вечерние часы.
По словам водителей, определить приоритет проезда на одном из местных перекрёстков могут лишь те, кто регулярно пользуется этой трассой. В некоторых случаях из-за того, что участники движения не уступают друг другу дорогу, происходят дорожно-транспортные происшествия.
В Центре интеллектуального управления транспортом Министерства внутренних дел сообщили, что на данном участке будет проведён анализ интенсивности движения. По его результатам будет принято соответствующее решение.