İrandan fevralın 28-dən bu günədək Azərbaycana 1 918 nəfər təxliyə olunub
Fevralın 28-də saat 8:00-dan martın 9-da saat 07:00-dək İrandan Azərbaycana ümumilikdə 1 918 nəfər təxliyə olunub.
"Report"a istinadən xəbər verir ki, təxliyə olunanların 314 nəfəri Azərbaycan vətəndaşıdır.
Eyni zamanda, 541 Çin, 290 Rusiya, 173 Tacikistan, 123 Pakistan, 57 Oman, 44 İtaliya, 32 İndoneziya, 26 İspaniya və 26 İran, 18 Səudiyyə Ərəbistanı, 17 Yaponiya, 16 Fransa, 14 Almaniya, 13 Gürcüstan və Macarıstan, 12 Özbəkistan, 10 Bolqarıstan, Konqo Demokratik Respublikası və Nigeriya, 8 Braziliya, Böyük Britaniya və Qazaxıstan, 7 Belarus, 6 BƏƏ, Slovakiya, Kanada və Belçika, 5 Serbiya, Əfqanıstan, Çexiya, İsveçrə, Avstriya və Rumıniya, 4 Bəhreyn, İordaniya, Şri-Lanka, Ukrayna, Türkiyə, Küveyt və Banqladeş, 3 Filippin, Qətər, Meksika, Finlandiya və Xorvatiya, 2 Nepal, Livan, Yəmən, Qırğızıstan, Sudan, Hindistan, Kipr, Sloveniya və İsveç vətəndaşı, həmçinin Polşa, Avstraliya, Tunis, Cənubi Afrika Respublikası, Maldiv adaları, Myanma, Kuba, Vatikan, Argentina, Bosniya və Herseqovina, Latviya, Misir və ABŞ-nin hər birinin bir vətəndaşı Azərbaycana təxliyə olunub.скачать dle 11.3

Из Ирана в Азербайджан эвакуированы около 2000 человек
В период с 08:00 28 февраля до 07:00 9 марта из Ирана в Азербайджан эвакуированы в общей сложности 1 918 человек.
Как сообщает Report, из них 314 - граждане Азербайджана.
Среди эвакуированных в Азербайджан 541 гражданин Китая, 290 - России, 173 - Таджикистана, 123 - Пакистана, 57 - Омана, 44 - Италии, 32 - Индонезии, по 26 - Испании и Ирана, 18 - Саудовской Аравии, 17 - Японии, 16 - Франции, 14 - Германии, по 13 - Грузии и Венгрии, 12 - Узбекистана, по 10 - Болгарии, Демократической Республики Конго и Нигерии, по 8 - Бразилии, Великобритании и Казахстана, 7 - Беларуси, по 6 - ОАЭ, Словакии, Канады и Бельгии, по 5 - Сербии, Афганистана, Чехии, Швейцарии, Австрии и Румынии, по 4 - Бахрейна, Иордании, Шри-Ланки, Украины, Турции, Кувейта и Бангладеш, по 3 - Филиппин, Катара, Мексики, Финляндии и Хорватии, по 2 - Непала, Ливана, Йемена, Кыргызстана, Судана, Индии, Кипра, Словении и Швеции, Польши, Австралии, Туниса, Южной Африки, Мальдив, по 1 - Мьянмы, Кубы, Ватикана, Аргентины, Боснии и Герцеговины, Латвии, Египта и США.скачать dle 11.3