21.02.2026 13:46 570
Məlumata görə, rüsumlar İrəvanda iqtisadiyyat naziri Mariam Kvrivişvili ilə Ermənistanın Ərazi idarəetmə və infrastruktur naziri David Xudatyan arasında keçirilən görüşdə əsas müzakirə mövzusu olub.
Gürcüstan İqtisadiyyat Nazirliyinin açıqlamasına görə, Gürcüstan tərəfi ölkədə iri nəqliyyat infrastruktur layihələri barədə qarşı tərəfə məlumat verib, hansı ki, bunun tam tətbiqi iki ölkə arasında əlaqəni əhəmiyyətli dərəcədə yaxşılaşdıracaq.
Xatırladaq ki, Azərbaycanla Ermənistan arasında sülh gündəliyinə uyğun olaraq, ötən il dekabrın 18-də Azərbaycandan Ermənistana neft məhsullarının ixracına başlanılıb və artıq bir neçə dəfə məhsul partiyaları bu ölkəyə göndərilib. Azərbaycan neft məhsullarının Ermənistana ixracı sırf kommersiya xarakterlidir və benzin beynəlxalq bazar qiymətlərinə uyğun satılır.скачать dle 11.3

Транспортировка нефтепродуктов из Азербайджана в Армению через Грузию стала дешевле
Как передает Median.Az со ссылкой на Sputnik Грузия, тема тарифов стала главной темой обсуждения на встрече министра экономики Мариам Квривишвили с министром территориального управления и инфраструктуры Армении Давидом Худатяном в Ереване.
Грузинская сторона предоставила информацию о крупных транспортных инфраструктурных проектах в Грузии, полное введение в действие которых значительно улучшит взаимосвязанность между двумя странами, говорится в заявлении Минэкономики Грузии.
Напомним, что в соответствии с мирной повесткой между Азербайджаном и Арменией 18 декабря прошлого года начался экспорт нефтепродуктов из Азербайджана в Армению, и уже несколько партий продукции было отправлено в эту страну. Экспорт азербайджанских нефтепродуктов в Армению носит исключительно коммерческий характер, и бензин продаётся по международным рыночным ценам.скачать dle 11.3