Mehdiabadda qanunsuz fəaliyyət göstərən kolbasa sexi aşkarlandı
Qeyd olunub ki, agentlik Abşeron rayonunun Mehdiabad qəsəbəsi, A.Ələsgər küçəsi 4 ünvanında fəaliyyət göstərən, fiziki şəxs Cəfərquluyeva Gülü Ədalət qızına məxsus "Uğurlu Dad" əmtəə nişanlı kolbasa sexinə baxış keçirib.
Yoxlama zamanı istehsal müəssisəsinin qanunsuz fəaliyyət göstərdiyi aşkarlanıb. Həmçinin texniki normativ hüquqi aktların tələblərinin pozulduğu müəyyən edilib.
Faktlarla bağlı müəssisənin fəaliyyəti məhdudlaşdırılıb, rəhbəri barəsində inzibati qərar qəbul edilərək cərimə tətbiq olunub.скачать dle 11.3

В Мехдиабаде обнаружен нелегальный колбасный цех
Об этом сообщает Median.Az со ссылкой на Агентство продовольственной безопасности Азербайджана (АПБА).
Отмечено, что агентство провело проверку колбасного цеха под торговой маркой Uğurlu Dad, расположенного по адресу: поселок Мехдиабад, улица А.Алескера, 4, и принадлежащего физическому лицу Гюлю Джафаргулуевой.
В ходе проверки было установлено, что предприятие осуществляло незаконную деятельность. Также было выявлено нарушение требований технических нормативных правовых актов.
В связи с выявленными нарушениями деятельность предприятия была приостановлена, в отношении руководства вынесено административное решение и наложен штраф.скачать dle 11.3