İqbal Məmmədovun "Lerik Broyler"i fəaliyyətini dayandırdı - Sabiq deputatın biznes imperiyası çökür?
22.01.2026 16:12 660
İqbal Məmmədovun
Milli Məclisin VI çağırış deputatı olmuş İqbal Məmmədova məxsus "Lerik Broyler" Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyəti (MMC) fəaliyyətini dayandırıb.
"Qaynarinfo"ya istinadən xəbər verir ki, İqbal Məmmədov deputat mandatını itirdikdən sonra onun digər biznes layihələri ilə yanaşı, "Lerik Broyler" MMC-də də ciddi maliyyə problemləri yaranıb.
Şirkət bir neçə aydır fəaliyyət göstərmir. Qeyd olunur ki, işçilər uzun müddətdir əmək haqlarını ala bilmirlər.
Aparılan araşdırmaya əsasən, MMC-nin Dövlət Vergi Xidmətinin 6 saylı Ərazi Vergilər Baş İdarəsinə 255 340,07 manat vergi borcu var.
Məlumata görə, İqbal Məmmədovun qardaşı oğlu Orxan Nərimanlı MMC-nin direktoru vəzifəsindən azad edilib. Bir neçə ay əvvəl "Lerik Broyler"ə Emil Şiriyev rəhbər təyin olunub.
Sayt məsələ ilə bağlı "Lerik Broyler" MMC-nin Emin adlı nümayəndəsi ilə əlaqə saxlayıb.
O, şirkətin İqbal Məmmədovla əlaqəsi barədə suala belə reaksiya verib:
"Sizə nə dəxli var şirkət İqbal Məmmədovdan çıxıb, ya çıxmayıb? İşçilərə əmək haqqı verilməməsi ilə bağlı məsələnin də ağsaqqala heç bir aidiyyəti yoxdur. İqbal Məmmədovun qardaşı oğlu Orxan Nərimanlının da ona bağlılığı yoxdur. Axmaq-axmaq danışırsınız. 8 aydır "Lerik Broyler" işləmir. Siz şirkətin niyə işləməməsi barədə maraqlanın".скачать dle 11.3

Компания Игбала Мамедова прекратила свою деятельность: бизнес-империя экс-депутата рушится?
Как сообщает Qaynarinfo, после того как Мамедов лишился депутатского мандата, не только другие его бизнес-проекты, но и вышеупомянутая компания столкнулась с серьезными финансовыми проблемами.
Lerik Broyler не функционирует уже несколько месяцев. Отмечается, что работники длительное время не могут получить заработную плату.
Согласно проведенному расследованию, у ООО имеется налоговая задолженность перед 6-м территориальным Главным налоговым управлением Государственной налоговой службы в размере 255 340.07 маната.
По информации источника, племянник Игбала Мамедова Орхан Нариманлы был освобожден от должности директора ООО. Несколько месяцев назад руководителем Lerik Broyler был назначен Эмиль Шириев.
Чтобы выяснить реальную ситуацию, редакция Qaynarinfo связалась с представителем компании. На вопрос о связи компании с Игбалом Мамедовым сотрудник, представившийся как Эмин, отреагировал следующим образом:
"Какое вам дело, вышло ли ООО из собственности Мамедова или нет? Вопрос о невыплате заработной платы работникам также никак не связан с уважаемым человеком. Племянник Игбала Мамедова Орхан Нариманлы также не имеет к этому отношения. Глупости говорите. Lerik Broyler не работает 8 месяцев. Вам следует выяснить, почему компания не работает".