Azərbaycan Prezidenti latviyalı həmkarına təbrik məktubu göndərdi
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev Latviya Respublikasının Prezidenti Edqars Rinkeviçsə təbrik məktubu göndərib.
"Latviya Respublikasının milli bayramı - Müstəqillik Günü münasibətilə Sizi və bütün xalqınızı şəxsən öz adımdan və Azərbaycan xalqı adından səmimi-qəlbdən təbrik edir, ən xoş arzularımı çatdırıram.
Azərbaycan-Latviya münasibətlərinin xoş ənənələri vardır. Xalqlarımızın tarixi əlaqələri, dövlətlərarası münasibətlərimizin hazırkı yüksək səviyyəsi müxtəlif sahələrdə səmərəli əməkdaşlığımızın genişlənməsi üçün yaxşı imkanlar yaradır.
Əminəm ki, xalqlarımızın mənafelərinə uyğun olaraq ölkələrimiz arasında ənənəvi dostluq münasibətlərini möhkəmləndirmək, əməkdaşlığımızın potensialından tam bəhrələnmək üçün bundan sonra da birgə səylər göstərəcəyik.
Bu əlamətdar gündə Sizə möhkəm cansağlığı, xoşbəxtlik, işlərinizdə uğurlar, Latviya xalqına daim əmin-amanlıq və firavanlıq arzulayıram".скачать dle 11.3

Ильхам Алиев поздравил латвийского коллегу
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев направил поздравительное письмо президенту Латвийской Республики Эдгарсу Ринкевичсу.
От себя лично и от имени народа Азербайджана выражаю сердечные поздравления и наилучшие пожелания Вам и всему Вашему народу по случаю национального праздника Латвийской Республики - Дня независимости.
Азербайджано-латвийские отношения имеют добрые традиции. Исторические связи наших народов, нынешний высокий уровень межгосударственных отношений создают хорошие возможности для расширения плодотворного сотрудничества в различных областях.
Уверен, что в интересах наших народов мы и впредь будем прилагать совместные усилия для укрепления традиционно дружественных отношений между нашими странами, полноценного использования потенциала нашего сотрудничества.
В этот знаменательный день желаю Вам крепкого здоровья, счастья, успехов в делах, а народу Латвии - постоянного мира, благополучия и процветания".скачать dle 11.3