İlham Əliyev Çex prezidentinə təbrik məktubu göndərdi
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Çex Respublikasının Prezidenti Petr Pavelə təbrik məktubu ünvanlayıb.
"Çex Respublikasının milli bayramı münasibətilə Sizə və bütün xalqınıza öz adımdan və Azərbaycan xalqı adından ən səmimi təbriklərimi və xoş arzularımı çatdırıram.
İnanıram ki, Azərbaycan ilə Çexiya arasında dostluq münasibətlərinin genişlənməsi, əməkdaşlığımızın inkişafı üçün bundan sonra da birgə səylər göstərəcəyik.
Belə bir əlamətdar gündə Sizə möhkəm cansağlığı, işlərinizdə uğurlar, xalqınıza daim əmin-amanlıq və rifah arzulayıram".скачать dle 11.3

Ильхам Алиев поздравил чешского коллегу
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев направил поздравительное письмо президенту Чешской Республики Петру Павелу.
От своего имени и от имени народа Азербайджана передаю Вам и всему Вашему народу самые искренние поздравления и добрые пожелания по случаю национального праздника Чешской Республики.
Верю, что мы и впредь будем прилагать совместные усилия для расширения дружественных отношений между Азербайджаном и Чехией, развития нашего сотрудничества.
В столь знаменательный день желаю Вам крепкого здоровья, успехов в делах, Вашему народу - постоянного благополучия и процветания".скачать dle 11.3