İlham Əliyev monqolustanlı həmkarını təbrik etdi
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Monqolustanın Prezidenti Uxnaaqiyn Xurelsuxa təbrik məktubu göndərib.
"Monqolustanın milli bayramı münasibətilə Sizə və bütün xalqınıza öz adımdan və Azərbaycan xalqı adından ən səmimi təbriklərimi və xoş arzularımı çatdırıram.
İnanıram ki, Azərbaycan ilə Monqolustan arasında münasibətlərin inkişafı, əməkdaşlığımızın həm ikitərəfli, həm də çoxtərəfli müstəvidə genişləndirilməsi yolunda birgə səylərimizi bundan sonra da davam etdirəcəyik.
Bu əlamətdar gündə Sizə möhkəm cansağlığı, işlərinizdə uğurlar, dost Monqolustan xalqına daim əmin-amanlıq və rifah diləyirəm".скачать dle 11.3

Президент Ильхам Алиев поздравил монгольского коллегу
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев направил поздравительное письмо монгольскому коллеге Ухнаагийну Хурэлсуху.
От своего имени и от имени народа Азербайджана передаю Вам и всему Вашему народу самые искренние поздравления и наилучшие пожелания по случаю национального праздника Монголии.
Верю, что мы и впредь продолжим наши совместные усилия на пути развития отношений между Азербайджаном и Монголией, расширения нашего сотрудничества как в двусторонней, так и на многосторонней плоскости.
В этот знаменательный день желаю Вам крепкого здоровья, успехов в делах, дружественному народу Монголии - постоянного благополучия и процветания".скачать dle 11.3