DTX tərəfindən saxlanılan Saleh Səmədovun üçüncü oğlu da vəzifədən uzaqlaşdırıldı
İmişli Rayon Ağsaqqallar Şurasının həbs edilmiş sabiq sədri Saleh Səmədovun üçüncü oğlu da vəzifəsindən uzaqlaşdırılıb.
"Qafqazinfo"ya istinadən xəbər verir ki, bu barədə müvafiq əmr imzalanıb.
Qeyd olunub ki, Mehralı Səmədov Strateji Obyektlərin Mühafizəsi Dövlət Agentliyindəki şöbə rəisi vəzifəsindən azad edilib.
M.Səmədovun qardaşlarından biri Penitensiar Xidmətin 3 saylı məntəqə tipli cəzaçəkmə müəssisəsinin rəisi, digəri İmişli Rayon İcra Hakimiyyəti başçısının Yeni Bəhramtəpə İnzibati Ərazi Dairəsi üzrə nümayəndəsinin müavini idi. Bundan əvvəl onlar da işdən çıxarılıblar.
Həmçinin bir neçə gün öncə Strateji Obyektlərin Mühafizəsi Dövlət Agentliyinin rəisi, general-mayor İlqar Abbasov da vəzifəsindən azad edilib. Araşdırma nəticəsində generalın da Saleh Səmədovla əlaqəsi olduğu, ona qurumun yaradılmasının 30 illiyinə həsr edilmiş medalla təltif etdiyi üzə çıxıb.
Qeyd edək ki, Saleh Səmədov Faşizm üzərində Qələbə Günü-9 mayda keçirilən tədbirdə SSRİ bayrağı altında sinəsində rus imperiyasının rəmzi sayılan "Georgi lenti" ilə çıxış etmişdi. O, sonradan l Dövlət Təhlükəsizliyi Xidməti (DTX) tərəfindən mənimsəmə ittihamı ilə həbs edilib. Hazırda iş üzrə ibtidai istintaq aparılır.скачать dle 11.3

Уволен с должности и третий сын бывшего главы Совета аксакалов Имишли Салеха Самедова, находящегося под арестом.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Qafqazinfo, был подписан соответствующий приказ.
Согласно информации, Мехралы Самедов освобожден от должности начальника отдела Государственного агентства по охране стратегических объектов. Один из его братьев ранее занимал пост начальника исправительного учреждения №3 Пенитенциарной службы Министерства юстиции Азербайджана, другой - должность заместителя представителя главы Исполнительной власти Имишлинского района по административно-территориальному округу Ени Бахрамтепе. Оба ранее также были уволены.
Кроме того, несколько дней назад был освобожден от должности и глава Государственного агентства по охране стратегических объектов генерал-майор Ильгар Аббасов. В ходе расследования выяснилось, что он поддерживал связь с Салехом Самедовым и наградил его медалью, посвященной 30-летию со дня создания ведомства.
Отметим, что Салех Самедов во время празднования 9 Мая - Дня Победы над фашизмом выступил на мероприятии под флагом СССР, с "георгиевской лентой" на груди, которая считается символом Российской империи. Позднее он был арестован Службой государственной безопасности (СГБ) по обвинению в присвоении. В настоящее время продолжается предварительное следствие по делу.