İmişlidə SSRİ bayrağını qaldıran keçmiş sədr HƏBS EDİLDİ
Faşizm üzərində Qələbə Gününə həsr olunmuş tədbirdə SSRİ bayrağı altında, sinəsində rus imperiyasının rəmzi olan "Georgi lenti" ilə çıxış edən İmişli Rayon Ağsaqqallar Şurasının keçmiş sədri Saleh Səmədov həbs edilib.
"Teleqraf"a istinadən xəbər verir ki, İmişli Rayon Məhkəməsi Saleh Səmədov barəsində dörd aylıq həbs qətimkan tədbiri seçib.
Onun vergidən yayınmada ittiham edildiyi bildirilir.
Qeyd edək ki, mayın 13-də S.Səmədov İmişli Rayon Ağsaqqallar Şurasının sədri vəzifəsindən azad edilib.
Ağsaqqallar Şurasının İdarə Heyətinin yaydığı məlumata görə, Saleh Səmədov şuranın adına ləkə gətirən hərəkətlərə yol verib, Azərbaycan Ağsaqqallar Şurasının nizamnamə tələblərini kobud şəkildə pozub. O, həmçinin Azərbaycan Ağsaqqallar Şurasının üzvlüyündən çıxarılıb.скачать dle 11.3

Арестован бывший председатель Совета аксакалов Имишлинского района Салех Самедов, который водрузил флаг бывшего СССР и надел "георгиевскую ленту" во время празднования 9 Мая - Дня Победы над фашизмом.
Как сообщает Teleqraf, Имишлинский районный суд избрал в его отношении меру пресечения в виде ареста сроком на четыре месяца. Его обвиняют в уклонении от уплаты налогов.
Отметим, что 13 мая С.Самедов был освобожден от должности председателя Совета аксакалов Имишлинского района.
Согласно информации, распространенной правлением структуры, Салех Самедов своими действиями запятнал репутацию совета, грубо нарушил требования устава. Он также исключен из членов Совета аксакалов Азербайджана.