Alen Simonyan Sahibə Qafarova ilə görüşünü müsbət qiymətləndirib
Ermənistan parlamentinin sədri Alen Simonyan Cenevrədə Azərbaycan Milli Məclisinin sədri Sahibə Qafarova ilə dünən baş tutan görüşünü müsbət qiymətləndirib.
Bu barədə Median.Az Ermənistan mediasına istinadən xəbər verir.
O qeyd edib ki, görüş zamanı tərəflər cəmiyyətlərin yaxınlaşmasının, sülh şəraitində yaşamağın və bir-birinə doğru addımlar atmağın zəruriliyi ilə bağlı ümumi fikrə gəliblər.
"Qeyd etmək istəyirəm ki, həmkarım (Sahibə Qafarova - red.) bu fikri bölüşür. Görüş çox müsbət və səmimi atmosferdə keçib", - A.Simonyan əlavə edib.
Onun sözlərinə görə, tərəflər həmçinin münasibətlərin normallaşması istiqamətində müvafiq addımların tezliklə atılmasının vacibliyi barədə ümumi fikir ifadə ediblər.
A.Simonyan yüksək səviyyəli qarşılıqlı səfərlərin mümkünlüyünü istisna etməyib, lakin onun fikrincə, bu bir sıra şərtlər yerinə yetirildikdən sonra mümkündür.

Ален Симонян назвал позитивной встречу c Сахибой Гафаровой в Женеве
Председатель Национального Собрания Армении Ален Симонян положительно оценил, состоявшуюся накануне в Женеве, встречу со спикером Милли Меджлиса Азербайджана Сахибой Гафаровой.
Он отметил, что в ходе встречи стороны пришли к общему пониманию необходимости сближения обществ, жизни в мире и шагов навстречу друг другу.
"Хочу отметить, что мой коллега (Сахиба Гафарова - ред.) разделяет это понимание. Встреча была очень позитивной и теплой", - добавил Симонян.
По его словам, стороны также выразили общее мнение о важности скорейшей реализации соответствующих шагов по нормализации отношений.
Ален Симонян не исключил возможность взаимных визитов на высоком уровне, но по его мнению это возможно при соблюдении ряда условий.скачать dle 11.3