Tramp: Neftin qiymətinin aşağı düşməsi Rusiyanı Ukraynada müharibəni dayandırmağa məcbur edə bilər
Dünyada neft qiymətlərinin 1 barel üçün daha 10 dollar aşağı düşməsi Rusiyanı Ukraynada döyüş əməliyyatlarını dayandırmağa məcbur edə bilər.
Bu barədə ABŞ Prezidenti Donald Tramp “CNBC News” telekanalına müsahibəsində bildirib.
"Əgər neft 1 barel üçün daha 10 dollar ucuzlaşsa, onun (Rusiya Prezidenti Vladimir Putinin - red.) seçimi qalmayacaq. İqtisadiyyat artıq ağır vəziyyətdədir", - o qeyd edib.
D.Tramp, Rusiya neftini aldığı üçün növbəti 24 saat ərzində Hindistana qarşı rüsumları əhəmiyyətli dərəcədə artırmaq niyyətində olduğunu bəyan edib: "Biz 25 %-də dayandıq. Amma düşünürəm ki, növbəti 24 saat ərzində onları əhəmiyyətli dərəcədə artıracağam, çünki onlar Rusiya neftini alırlar".скачать dle 11.3

Трамп: Падение цен на нефть заставит РФ прекратить боевые действия в Украине
Снижение мировых цен на нефть еще на $10 за баррель может вынудить Россию прекратить боевые действия в Украине.
Об этом в интервью телеканалу CNBC News сообщил президент США Дональд Трамп.
"Если нефть подешевеет еще на $10 за баррель, у него (президента России Владимира Путина - ред.) не останется выбора. Экономика и так в тяжелом состоянии", - сказал он.
Он заявил, что намерен существенно повысить пошлины в отношении Индии в ближайшие 24 часа из-за закупок российской нефти.
"Мы остановились на 25%. Но думаю, что очень существенно повышу их в течение следующих 24 часов, потому что они покупают российскую нефть", - отметил он.
Отметим, что сегодняшние торги открылись незначительным снижением цен на нефть, но днем они упали более чем на 1%. Стоимость барреля нефти марки Brent составила $67,96, а WTI - $65,41 за баррель.скачать dle 11.3