"Belə maşın idarə edərlər?" ifadəsinə görə tanımadığı şəxsi küçədə döydü
Sabunçu Rayon Məhkəməsində xuliqanlıqda təqsirləndirilən İbrahim Bədəlovun (adı, soyadı şərtidir) cinayət işi üzrə məhkəmə istintaqı yekunlaşıb.
Pravda.az-a istinadən xəbər verir ki, hakim Teymur Həsənovun sədrliyi ilə keçirilən prosesdə hökm oxunub.
Məhkəmənin hökmü ilə qazancının 15 faizi dövlət nəfinə tutulmaqla ona 6 ay müddətinə islah işləri cəzası təyin edilib.
İttihama görə, hadisə Bakı şəhəri, Sabunçu rayonu, Maştağa qəsəbəsində qeydə alınıb.
Belə ki, İbrahim Bədəlov küçədə zərərçəkmiş Ziyad Ədalətovla (adı, soyadı şərtidir) mübahisə edib. Bu zaman o, əli ilə qəsdən onun üz nahiyəsindən bir neçə dəfə zərbə vurub.
Hadisədən sonra İbrahim Bədəlov saxlanılaraq cinayət məsuliyyətinə cəlb edilib.
O, məhkəmə ifadəsində bildirib ki, hadisədən əvvəl idarə etdiyi VAZ-2106 markalı avtomobili mağazanın qarşısında saxlayarkən zərərçəkmiş "belə maşın idarə edərlər?" - ifadəsini işlədib. Dava da elə bu sözdən sonra başlayıb.скачать dle 11.3

Избил из-за фразы "Кто же так водит?" - ПОДРОБНОСТИ из зала суда
В Сабунчинском районном суде завершился процесс по уголовному делу Ибрагима Бадалова (имя, фамилия условные - ред.), обвиняемого в хулиганстве.
Как передает Median.Az со ссылкой на pravda.az, решением суда ему назначено наказание в виде исправительных работ сроком на 6 месяцев с удержанием 15% заработка в пользу государства.
Согласно обвинению, инцидент произошел в поселке Маштага Сабунчинского района Баку.
Так, И.Бадалов во время спора нанес несколько ударов в область лица Зияду Адалетову (имя, фамилия условные - ред.), после чего был задержан правоохранителями.
Во время судебного процесса, подсудимый заявил, что причиной конфликта стали слова потерпевшего: "Кто же так водит автомобиль?", - что оскорбило мужчину, который припарковал свой ВАЗ-2106 напротив магазина.скачать dle 11.3