Siqaret çəkdiyinə görə oğlunu döyən ataya HÖKM OXUNDU
Suraxanı Rayon Məhkəməsində qəsdən sağlamlığa yüngül zərər vurmada təqsirləndirilən İbrahim Rəfiyevin (ad, soyadı şərtidir) cinayət işi üzrə məhkəmə istintaqı yekunlaşıb.
Pravda.az-a istinadən xəbər verir ki, hakim Namiq Kərimovun sədrliyi ilə keçirilən prosesdə hökm oxunub.
Məhkəmənin hökmü ilə cinayət işi üzrə icraata xitam verilib və İ.Rəfiyev cinayət məsuliyyətindən azad edilib.
İttihama görə, hadisə 4 mart 2025-ci il tarixində, saat 23:00-da Suraxanı rayonu ərazisində yerləşən evlərin birində qeydə alınıb.
Belə ki, İbrahim Rəfiyev oğlu, zərərçəkmiş İsmayıl Rəfiyevin (ad, soyadı şərtidir) siqaret çəkdiyini görərək əsəbiləşib. Bu zaman o, qəsdən əli ilə oğlunun baş nahiyəsinə bir neçə dəfə vuraraq ona sağlamlığa yüngül zərər vurmaya aid edilən bədən xəsarətləri yetirib.
Hadisədən sonra İbrahim Rəfiyev saxlanılaraq cinayət məsuliyyətinə cəlb edilib.
Məhkəmənin hazırlıq iclasında təqsirləndirilən şəxs özünü təqsirli bilib, əməlindən peşman olduğunu, zərərçəkmiş oğlu ilə barışdığını deyərək, iş üzrə icraata xitam verilməsini xahiş edib.скачать dle 11.3

Объявлен приговор избившему сына за сигарету мужчине
В Сураханском районном суде завершено следствие по уголовному делу Ибрагима Рафиева (здесь и далее имена и фамилии условные - ред.), обвиняемого в умышленном причинении легкого вреда здоровью.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на pravda.az, приговор был объявлен на заседании под председательством судьи Намига Керимова.
Решением суда уголовное дело прекращено, а Рафиев освобожден от уголовной ответственности.
Согласно обвинительному заключению, инцидент произошел 4 марта 2025 года в 23:00 в одном из домов, расположенных на территории Сураханского района.
Ибрагим Рафиев застал своего сына Исмайыла курящим. Разозлившись, мужчина, намеренно ударив сына несколько раз рукой по голове, нанес ему травмы, причинившие легкий вред здоровью.
После инцидента Ибрагим Рафиев был задержан и привлечен к уголовной ответственности.
На подготовительном заседании суда обвиняемый признал себя виновным, заявил, что раскаивается в содеянном, помирился с потерпевшим (сыном), и попросил прекратить производство по делу.скачать dle 11.3